Galerie BRONZE
Volná prezentace
Galerie SILVER
Díla známých umělců
Galerie GOLD
Galerie předních umělců
Galerie DIAMOND
100% garance, vhodná investice
World GALLERY
díla z ověřených kamenných galerií
Galerie POMOCI
Pomáhejte s námi

Blogy umělců, galerií a nadací

Známe výherce v soutěži - poznej 13 světových umělců a jejich díla

19.1.2015 11:34:16 - International Art Gallery

Všem umělcům děkujeme za účast a zaslání správných odpovědí. Soutěž vznikla na základě podkladů deníku „I Dnes – Kultura

Výherci prestižní výstavy s naší galerií se stávají
1. místo: Jan Kraváček
2. místo: Libor Mičkal
3. místo: Hana Čermáková

GRATULUJEME VÝHERCŮM !

Soutěž o výhru prestižní výstavy s naší galerií, nebyla z pohledu „znalostí“ světových malířů vskutku jednoduchá, avšak pro znalce používání internetu např. vyhledávání na GOOGLE pomocí vloženého obrázku, pomineme- li čerstvost zprávy z tohoto deníku, uvedeného i na internetu, byla poměrně lehce zvládnutelná.

Správné odpovědi ze soutěže:
1.Willem de Kooning - Woman III
2.Gustaf Klimt - Adele Bloch Bauer I
3.Vincent van Gogh - Dr. Paul Gachet
4.Francis Bacon - Tři studie Luciana Freuda(je to ten prostřední)
5.Auguste Renoir - Bal du Moulin de la Galette
6.Pablo Picasso - Chlapec s dýmkou
7.Edvard Munch - The Scream (výkřik)
8.Jasper Johns - Flag(vlajka)
9.Pablo Picasso - Nahá v sochařském ateliéru (Zelené listy a busta)
10.Paul Cézanne - Hráči karet
11.Jackson Pollock - No. 5 (1948)
12.Pablo Picasso - Snění
13.Barnett Newman - Black Fire

Jako tip pro další schopnost využívání internetových služeb, bychom rádi všechny umělce uvědomili v malém návodu, jak na to:

 • krok – otevřete si vyhledávač GOOGLE a v navigačním menu zadejte „obrázky“
 • krok – jak se dostat k podmenu „obrázky“ – zadejte do pole hledat nějaké klíčové slovo, např. obrazy….GOOGLE prohlížeč Vám nabídne textové stránky s obsahem klíčových slov „obrázky“ poté klikněte v horním menu na „obrázky“ a zobrazí se Vám stránka s různými obrázky.( vedle též kolonky „videa, internet, mapy…“
 • krok - minimalizujte webový prohlížeč tak, aby jste částečně viděli svou plochu PC – kde ji mte připravené obrázky, které se chystáte hledat.
 • krok - levým tlačítkem chytněte obrázek na Vaší ploše PC a v přidržení obrázku, přetáhněte do pole vyhledávání na GOOGLE….
 • krok – vyhledávač GOOGLE Váš obrázek příjme a na internetu vyhledá všechny shody.
 • krok – v nabídce GOOGLE vyhledáte požadované informace.
Obrázkový postup
A) vyhledávač GOOGLE - obrázky
Hledání obrázků podle google

B) Otevřít GOOGLE – obrázky v menu vyhledáváče – na obrázku podtrženo červeně
Hledání obrázků podle google

C) Vložte obrázek ze své složky – do vyhledávače GOOGLE
Hledání obrázků podle google

Nové prestižní výstavy, které shlédnou tisíce návštěvníků měsíčně

13.1.2015 12:05:15 - International Art Gallery

Objevte s naší galerií moderní způsob unikátních výstav v nejhezčích a nejnavštěvovanějších Obchodních Centrech v ČR a představte svá umělecká díla tisícům návštěvníků a potencionálních zájemců o koupi. Počátkem nového roku 2015 jsme pro Vás rozšířili nové možnosti uspořádání prestižní výstavy v dalších krásných a hojně navštěvovaných Obchodních Centrech.

Připravili jsme pro Vás souhrn výstavních míst, které jsou Vám k uspořádání výstavy od letošního ledna k dispozici.

Nově otevřená místa:

Ostrava Nová Karolína – moderní a jedno z nejkrásnějších OC v ČR
Vystavní místo OC Ostrava Nová karolína

Olomouc Šantovka – nově otevřené moderní a nádherné OC téměř v srdci Olomouce
Olomouc Šantovka nové otevřené moderní a nádherné OC

Brno LETMO – designově nejunikátnější OC v ČR s vysokou popularitou na jižní Moravě
Brno LETMO – designově nejunikátnější OC v ČR

Praha EDEN – oblíbené OC s dlouholetou tradicí a vysokou návštěvností
Praha EDEN – oblíbené OC s dlouholetou tradicí

Hradec Králové EUROCENTER – tradiční OC v Novém designovém pojetí – výstavy probíhají na skleněném mostě.
Hradec Králové EUROCENTER – tradiční OC v Novém designovém pojetí

A další a další dnes již pro nás tradiční, unikátní a hojně navštěvovaná OC jako jsou Praha PALADIUM, Slovanský dům, SYKORA home, Liberec FORUM, Karlovy Vary, Plzeň, Hradec Králové, Olomouc CITY ...

Veškeré další informace najdete na zde

Máte- li zájem o uspořádání smysluplné a účelné výstavy Vaší umělecké tvorby neváhejte nás oslovit. S uspořádáním výstavy Vám pomůže a poradí Art Manager InternationalArtGallery.org
Petra Mudrochová
Tel: 730 517 406
Email: petra@iagallery.org

Mapa výstav pro snadnější orientaci
Mapa výstavních ploch InternationalArtGallery 2015

Zajímavosti ze světa obchodu s uměním – odbyt umělecké tvorby stále roste a široká veřejnost stále více nakupuje

13.1.2015 11:45:05 - International Art Gallery

Stále sledujeme vývoj trhu s uměním v ČR a máme pro Vás potěšující zprávy z našich výstav. V průběhu roku 2014 jsme zaznamenali celkový vzestup zájmu o nákup umělecké tvorby a to především na našich výstavách v Obchodních Centrech o 25%, ale i na nově spuštěném webu naší galerie a to až o 70%. Jistě jste si všimli, že náš prodejní web je ve zcela novém marketingovém pojetí a neúčtujeme žádné provize z prodeje umělecké tvorby. Tato skutečnost se zalíbila nejen Vám umělcům, ale především kupujícím, kteří nemusí platit zbytečné provize galerii. Chceme Vás ujistit, že v tomto duchu budeme nadále pokračovat a naše služby pro všechny uživatele „umělce i návštěvníky“ obohatíme brzy o další technická řešení a usnadnění.

Naší cílem pro rok 2015 bude otevření nových výstavních ploch v nejkrásnějších OC, zaměření pozornosti na znovu zahájení provozu dalších jazykových mutací „průběh ledna“ a znovuspuštění naší celosvětové v ostatních zemích a investice do podpory internetové propagace. Vaše spokojenost a co největší prodejnost umělecké tvorby, jsou našim hlavním cílem.

Ukončení starých prezentací je za dveřmi a skončí s lednem 2015

13.1.2015 11:41:38 - International Art Gallery

Vážení umělci, obnovte si své profily a prezentace v naší galerii, abyste mohli nadále využívat naší webové podpory v prodeji své umělecké tvorby nejen u nás v ČR ale i zahraničí a neztratili jste krok s moderní dobou. V zahraničí, ale i u nás v ČR se začíná stále více vyrovnávat poměr prodeje umělecké tvorby přes kvalitní webové galerie a kamennými galeriemi. Zájemci o uměleckou tvorbu mají především na internetu velký výběr a snadné srovnání služeb i cen umělecké tvorby. Naše galerie nabízí určitou záruku výběru umělecké tvorby ve 4 úrovních a již dnes jsme největší Evropskou internetovou galerií, která podporuje umělce i v celosvětové elektronické propagaci.

S prezentací Vaší umělecké tvorby a užitečnými informacemi Vám poradí naše Art Web Managerka

Michaela Novotná
Tel: 734 230 222
Email: michaela@iagallery.org

Soutěž pro umělce – poznej 13 obrazů od světových umělců

13.1.2015 11:32:47 - International Art Gallery

Každý umělec, který uvede správné názvy obrazů a jejich tvůrců podle daného pořadí, vyhrává od naší galerie v letošním roce 2015 „1x výstavu v Obchodním Centru“ zdarma. Výstavu vyhrávají první 3 umělci, kteří zašlou správné odpovědi. Pořadí s názvy nám zasílejte na email: radek@iagallery.org

Dílo č.1Dílo č.2Dílo č.3
Dílo č.4Dílo č.5Dílo č.6
Dílo č.7Dílo č.8Dílo č.9
Dílo č.10Dílo č.11Dílo č.12
Dílo č.13

Rajapack „balí“ naše umění

10.12.2014 21:50:17 - International Art Gallery

Jsme internationalArtGallery.org největší galerie v Evropě a především v ČR se zaměřujeme na významné projekty „přiblížení umění k lidem“ navrácení české kultury a „české hrdosti“ s tím související. Spolupracujeme s významnými osobnostmi, umělci, nadačními organizacemi a našim cílem je poskytovat ty nejlepší služby. Pro balení našich exponátů jsem si jako dodavatele vybrali firmu Rajapack. Díky jejich včasným dodávkám obalových materiálů ve kvalitě, se kterou jsme velmi spokojeni, můžeme v klidu zasílat umělecká díla k našim zákazníkům až domů a to vše bez obav, že se něco poškodí.

Tuto společnost, kterou jsme si nevybrali náhodou, ale byla nám doporučena jinou významnou společností, která do obalových materiálů této firmy, balí své nové výrobky o něco déle než naše galerie. Co nás nejvíce překvapilo, byla skutečnost přátelského a profesionálního přístupu nejen obchodního týmu, ale i vedení společnosti. Dlouho jsme hledali na českém trhu vhodného partnera, ale naše náročné požadavky na kvalitu, nízkou cenu a včasné dodávky, dokázali s přehledem splnit až zde. Naše galerie internationalartgallery.rog se celkově soustředí na obchod s uměním a prezentaci umělců po celém světě a jelikož zastupujeme nejen české, ale i zahraniční celosvětově uznávané umělce, je pro nás velmi důležité, aby umělecká díla byla vždy pečlivě zabalená a chráněná. Našim umělcům, přátelům i obchodním partnerům, můžeme tuto firmu dále vřele doporučit a věříme, že budou spokojení stejně jako naše galerie a všichni umělci, kteří do obalů této firmy svá vysoce cenná umělecká díla balí.

Naše rada a zkušenosti jsou takové, že sochy, křehká umělecká díla a keramiku balíme do perforované pěnové fólie a jako zafixování a zajištění je dobré použít ještě předepnutou stretch fólií. Hodně se nám také osvědčila PVC lepící páska, která opravdu lepí a kterou používáme prakticky na všechny spoje a ukončení. Stejně tak doporučujeme perforovanou pěnovou folii na vyplnění obrazu a celé dílo pak ještě zabalíme předepnutou stretch fólií a její konce zalepíme lepící páskou. Tímto způsobem máme jistotu, že umělecký obraz je fixován proti rozklížení rámu a proti protrhnutí plátna. Aby obraz odolal i samotné přepravě obraz ještě zabalím do bublinkové fólie s fleecovou vrstvou a konce opět zalepíme páskou. Tímto máme jistotu, že je umělecké dílo chráněno proti možnému poškození při přepravě. Díky tomu si jsme jisti, že obrazy a sochy dorazí ke svým majitelům v pořádku a vážení umělci a klienti nebudou muset řešit zbytečné potíže.

Jelikož naše galerie poskytuje umělcům komplexní marketing a ročně uspořádáme více než 260 výstav umělecké tvorby po celé ČR je pro nás velmi důležité, aby byly zajištěny i propagační materiály, plakáty a letáky včas na výstavě. Tyto tiskoviny doručíme vždy v pořádku, nezmačkané a nepoškozené v hnědých zásilkových tubusech pod značkou Rajatube.

Krása z rukou mistrů, sochy z bronzu, skla - umělecké slévárny H V H spol. s r.o.

10.12.2014 5:08:28 - International Art Gallery

Tato umělecká slévárna se specializuje na odlévání uměleckých děl do bronzu metodou ztraceného vosku. Odlévá umělecká díla různých velikostí a technické postupy jsou ve všech fázích procesu odlévání vždy řemeslně kvalitní a profesionální. Díky dlouholetým zkušenostem tato umělecká slévárna poskytujeme veškeré služby související s odléváním uměleckých děl z bronzu, nebo třeba i ze skla do forem a voskových modelů. Samotné odlévání do bronzu, cizelování a patina, ale také zvětšení či zmenšení uměleckého díla oproti originálu či opravy a renovace poškozených děl. K uměleckým dílům odlitkům, také dodávají podstavce z jiného materiálu jako například z kamene, dřeva či nerezové oceli. Instalaci uměleckých děl včetně dovozu zprostředkují na kterémkoliv místo v Evropě. Dalím sortimentem služeb jsou návrhy a výroba pamětních desek, nápisů či znaků. Za léta fungování naší firmy se nám podařilo navázat kontakty s předními českými i zahraničními umělci, se kterými průběžně spolupracujeme. Bronzová umělecká díla vyrobená v naší slévárně můžete vidět takřka po celém světě.

Busta Václava Havla vyrobena pro USA

Do amerického Kongresu byla dovezena k 25. výročí pádu železné opony a odhalena busta bývalého československého a českého prezidenta Václava Havla. Plastiku hlavy vymodeloval českoamerický sochař Lubomír Janečka v nadživotní velikosti. Busta, byla odlila v umělecké slévárně HVH v Horní Kalné v Podkrkonoší a podle slov jednatele společnosti Pavla Horáka byla čest toto umělecké dílo do sněmovny reprezentantů vyrobit a dovézt.

Jaký je vlastně postup při výrobě takové bronzové sochy? Technologie výroby odlévání z bronzu je prakticky totožná jako ve starověku a mění se pouze materiály a s tím spojené postupy. Sochař nejprve zhotoví model sochy. Ten může být z čehokoli: z hlíny, sádry nebo ze dřeva, slévárna už odlévala třeba i vycpaná zvířata. Dále slévači potřou povrch modelu silikonem a po jeho vytvrdnutí vznikne takzvaný výrobní negativ do kterého se vyleje vosk. Tím vznikne vosková kopie původního modelu uměleckého díla a tento voskový odlitek pak řemeslníci ponoří do sarkofágu z kaše sádry a antuky. Sarkofág vloží do pece a nahřejí na vysokou teplotu (700 °C), při které vyteče vosk a zůstane v něm prostor ve tvaru sochy. Do uvolněného prostoru se nalije rozžhavený bronz (ČSN 423135). Po vychladnutí sarkofágu se z něj „vybouchá“ bronzová část, jejíž povrch je v poslední fázi výroby možné upravit cizelováním, případně patinováním.

Výrobu je přitom třeba přizpůsobit formátu každé sochy. Protože by byl složitý transport hliněného originálu z Uherského Brodu a hrozilo poškození, bylo třeba sejmout otisk přímo na místě. V případě Havlovy busty byla tloušťka stěny voskového modelu maximálně 5 mm – jak je tlustá stěna voskové stěny, tak je tlustý bronz. Někteří výtvarníci nechávají cizelování a patinování přímo řemeslníkům ve slévárně, jiní, jako Lubomír Janečka v případě Havlovy busty, chtějí mít nad finální úpravou kontrolu a na tomto procesu se ve slévárně přímo podílejí. Slévárna na přání Janečky nechala už první sochu určenou do Štrasburku po odlití galvanicky pozlatit. Autor chtěl bustu vyleštit tak, aby nanesené zlato zůstalo ve spárech. Bysta byla tedy pozlacena. Jak neustále autor zdůrazňoval, „zlato symbolizovalo Havlovu osobnost“.

Také druhou bustu určenou do Washingtonu nechal autor pozlatit, načež strávil ve slévárně měsíc, aby hledal tu správnou patinu. Přemýšlel přitom nad Havlovou osobností „plné vnitřní síly, energie, optimismu“. Bustu nakonec polil blátem a znovu vyleštil, aby znázornil „marast komunismu“, jemuž Havel čelil: „Posypal bustu hlínou, špínou a pak to leštil a čistil, jako kdyby se v blátě našlo zlaté zrnko. Prožili jsme se sochařem měsíc. Je to velmi skromný člověk, který neměl a nemá lehký život,“ říká o spolupráci s autorem Pavel Horák, spolumajitel slévárny.

Street Art - nové pojetí umění přímo v ulicích měst a v přírodě.

10.12.2014 4:57:56 - International Art Gallery

Street art překládáme jako umění ulice. Velmi kreativní a mnohdy šokující nový umělecký směr, který využívá jako podklad a doplnění uměleckého díla, stávající podmínky měst a přírody jako součást umělcova projevu. Umělcovým plátnem, produktem jsou silnice, praskliny na zdi, mosty, často i nehostinná místa, dlažební kostky, nové i staré budovy, nebo dokonce popelnice! Tento umělecký směr vzešel jako free street art – často spojovaný v začátcích i s vandalismem a vulgárními či jinými nápisy na zdech domů. Postupně si však tuto novou možnost uměleckého projevu oblíbili kreativní a uznávaní umělci a převážně se souhlasem majitelů objektů tak posunuli původní negativní činnost projevu vandalů do fascinujících výsledků umělecké tvorby skutečných mistrů. V současné době jsou některá umělecká jména známá po celém světě a naše galerie Vám představuje tuto tvorbu pro zajímavost k náhledu a inspiraci.

Prodeje umění na výstavách v Obchodních centrech v listopadu 2014 opět vytvořili rekord

9.12.2014 7:23:20 - International Art Gallery

V průběhu listopadu naše galerie zaznamenala další rekordní prodejnost umělecké tvorby. S přicházejícím obdobím vánoc si návštěvníci zakoupili umělecká díla v počtu přes 50 obrazů. Nejprodávanější umělcem listopadu a možná i celého roku se na první pozici umístila umělkyně Eva Musilová. Dle jejích slov „maluji obrazy naší nádherné a uklidňující české krajiny. Mým záměrem je, aby mé obrazy vyvolali v očích pozorovatele pocit, že chce být na daném místě a chce jít po té cestě třeba do lesa, nebo podél potoka a cítit tu pohodu a klid. Totéž platí o květinách jako o opravdovém zázraku přírody“ Za naši galerii bychom rádi vyzdvihli i perfektně sladěné orámování uměleckých děl Evy Musilové a celkové krásné zpracování za velmi přijatelné ceny. Přejem další úspěchy a spoustu krásných obrázků z toulek po české krajině.Webový prodej umělecké tvorby na www.internationalartgallery.org značně narůstá

9.12.2014 7:20:06 - International Art Gallery

Umělecká díla prezentovaná v naší galerii se začínají stále více prodávat a návštěvníci a zájemci o nákup umění jsou s možností nákupu umění bez placení provizí velmi spokojení.

Je nám velkým potěšením oznámit našim prezentovaným umělcům, že přes průběžné komplikace, spojené s laděním webových stránek registrujeme stále vzrůstající zájem o nákup umělecké tvorby. Naši návštěvníci si velmi pochvalují řazení galerií do levlů „bronze, silevr, gold a diamod“ jelikož mají pohodlnější možnost výběru dle svých finančních možností. Chceme upozornit naše umělce, aby se občas podívali do svých emailových schránek i na případné Spamy…občas jsme od některých umělců zaregistrovali, že některé objednávky směřované k umělcům od zákazníků, spadnou do Spamu. Pokud jste zjistili tuto skutečnost, nastavte si ve správě emailů „povolení příchozí pošty od naší galerie“ popř. nastavte nás jako důvěrýhodného odesílatele – odesílaných nabídek z naší webové galerie.

Důležité upozornění !!!

9.12.2014 7:13:41 - International Art Gallery

Pro všechny umělce – Vaše původní profily, budou v případě nepotvrzení „objednávky prezentace“ do konce prosince 2014 pozastaveny. Koncem měsíce prosince – počátkem ledna, bude naše galerie plnohodnotně přecházet na nový systém prodeje uměleckých děl bez placení „provizí z prodeje“ Můžete tak prodávat svá díla, přímo zájemcům a neplatíte již žádné provizní poplatky. Nový systém je nastaven pouze na prezentační poplatek 1%
Příklad: prezentujete umělecká díla v celkové hodnotě 100 000 Kč – poplatek za prezentaci činí 1000 Kč na 1 roku v galerii Bronze a ostatních galeriích Silver, Gold a Diamond na 1 celý rok. V případě že prodáte umělecké dílo další poplatek „provizi“ již neplatíte. Většina galerií v ČR si účtuje provize od 20 – 40% - zde byste zaplatili z prodeje uměleckého díla v průměrné hodnotě např. 20 000 Kč provizi až 8 000 Kč u uměleckého díla v hodnotě 100 000 Kč by pak provize činila až 40 000 Kč.

Naše galerie internationalartgallery.org má za svůj cíl podpořit všechny umělce z celého světa v jejich celkové prezentaci a prodeji umělecké tvorby za nejlepších podmínek!! Výhodnější a účinnější možnost prezentace a prodeje své umělecké tvorby nenajdete.
Umělci, kteří si nestihnou zaplatit a potvrdit své profily a prezentace umělecké tvorby, budou mít svá původní díla a monografie ponechány – pouze se nebudou zobrazovat návštěvníkům a kupujícím. Obnovení a opětovné zveřejnění Vaší tvorby bude záležitostí na pár minut – potvrdíte si objednávku a Vaše umělecká díla a veškeré informace o Vás budou opět veřejnosti přístupné.

Případné dotazy a rady, směřujte na naši obětavou Art managerku, která Vám pomůže a poradí jak své profily a prezentace znovu aktivovat.


Michaela Novotná
email: michaela@internationalartgallery.org
Tel: +420 734 230 222

TASLER KOVOVÝROBA www.kovotasler.cz partner Internationalartgallery.org

26.11.2014 6:39:00 - International Art Gallery

Celosvětová galerie umění a www.poradanivystav.cz - projekt „přiblížení uměn k lidem“. Společnost Tasler kovovýroba Lázně Bělohrad je významným partnerem naší galerie a současně výrobcem výstavních systémů na kterých jsou součástí tohoto projektu představená umělecká díla široké veřejnosti. Společnost kovovýroba Tasler se specializuje na zakázkovou výrobu náročnějších i běžných kovových výrobků z běžné, nebo nerezové oceli pro velmi náročné, ale i všední zákazníky.

Výstavní a reklamní systémy, které společnost kovovýroba Tasler vyrábí pro naší galerii, představují designově a účelně zvládnuté řešení všech požadavků i těch nejnáročnějších umělců a provozovatelů galerií a výstav. Pronájem a prodej unikátních výstavních systémů a panelů více informací.

Představení partnera - společnost Kovovýroba Tasler
Firma působí na českém trhu v oboru kovovýroby již od roku 1996 a od té doby si získala přízeň u stovek spokojených zákazníků. Je skutečným specialistou v oblasti výroby z nerezové oceli a dalších kovových materiálů a to včetně další povrchové úpravy komaxitovými barvami. Nerezová zábradlí, brány a výroba kovových schodišť, jsou pro tohoto výrobce stěžejní službou výroby na zakázku. Venkovní, nebo interiérové točité schodiště, zábradlí z leštěné nerezové oceli, provádí včetně návrhu a montáže přímo v místě realizace. Zákazníci mohou využít, také služeb samotné práškové lakovny komaxitové barvy v široké škále barevné nabídky a to s vysokou odolností vůči otěru a povětrnostním vlivům. Společnost Tasler kovovýroba, Vás uspokojí v oblasti jednoduchých zakázek a výrobků, až po výrobu složitých stavebních i technických konstrukcí z nerezové i klasické oceli. Řešíte výrobu točitého nerezového schodiště, zábradlí a dalších komponentů ve Vašem interiéru, či exteriéru? Potřebujete v krátké době vyrobit kovové konstrukce pro uchycení, zavěšení, nebo podpěru prezentačních systémů a výrobků, které jsou součástí veletržních výstav, staveb, nebo v dalších průmyslových odvětvích? Obraťte se s důvěrou na společnost kovovýroba Tasler Lázně Bělohrad. Rychlé dodávky, kvalita výroby a ochotný přístup ocení i ten nejnáročnější zákazník. Naše galerie touto formou vyjadřuje poděkování našemu dlouholetému partnerovi za spolupráci a pomoc při výrobě výstavních prezentačních panelů a řešení náročných designových požadavků našich umělců a obchodních partnerů. Společným úsilím navržené a vyrobené výstavní a reklamní systémy si získali velkou oblibu i u dalších společností, které tyto výstavní systémy používají velmi často i v náročných prostorách s důrazem na kvalitní design. Služby společnosti Kovovýroba Tasler vřele doporučujeme.

Rajapack „balí“ naše umění

10.11.2014 9:36:26 - International Art Gallery

Jsme internationalArtGallery.org největší galerie v Evropě a především v ČR se zaměřujeme na významné projekty „přiblížení umění k lidem“ navrácení české kultury a „české hrdosti“ s tím související. Spolupracujeme s významnými osobnostmi, umělci, nadačními organizacemi a našim cílem je poskytovat ty nejlepší služby. Pro balení našich exponátů jsem si jako dodavatele vybrali firmu Rajapack. Díky jejich včasným dodávkám obalových materiálů ve kvalitě, se kterou jsme velmi spokojeni, můžeme v klidu zasílat umělecká díla k našim zákazníkům až domů a to vše bez obav, že se něco poškodí.

Tuto společnost, kterou jsme si nevybrali náhodou, ale byla nám doporučena jinou významnou společností, která do obalových materiálů této firmy, balí své nové výrobky o něco déle než naše galerie. Co nás nejvíce překvapilo, byla skutečnost přátelského a profesionálního přístupu nejen obchodního týmu, ale i vedení společnosti. Dlouho jsme hledali na českém trhu vhodného partnera, ale naše náročné požadavky na kvalitu, nízkou cenu a včasné dodávky, dokázali s přehledem splnit až zde. Naše galerie internationalartgallery.rog se celkově soustředí na obchod s uměním a prezentaci umělců po celém světě a jelikož zastupujeme nejen české, ale i zahraniční celosvětově uznávané umělce, je pro nás velmi důležité, aby umělecká díla byla vždy pečlivě zabalená a chráněná. Našim umělcům, přátelům i obchodním partnerům, můžeme tuto firmu dále vřele doporučit a věříme, že budou spokojení stejně jako naše galerie a všichni umělci, kteří do obalů této firmy svá vysoce cenná umělecká díla balí.

Naše rada a zkušenosti jsou takové, že sochy, křehká umělecká díla a keramiku balíme do perforované pěnové fólie a jako zafixování a zajištění je dobré použít ještě předepnutou stretch fólií. Hodně se nám také osvědčila PVC lepící páska, která opravdu lepí a kterou používáme prakticky na všechny spoje a ukončení. Stejně tak doporučujeme perforovanou pěnovou folii na vyplnění obrazu a celé dílo pak ještě zabalíme předepnutou stretch fólií a její konce zalepíme lepící páskou. Tímto způsobem máme jistotu, že umělecký obraz je fixován proti rozklížení rámu a proti protrhnutí plátna. Aby obraz odolal i samotné přepravě obraz ještě zabalím do bublinkové fólie s fleecovou vrstvou a konce opět zalepíme páskou. Tímto máme jistotu, že je umělecké dílo chráněno proti možnému poškození při přepravě. Díky tomu si jsme jisti, že obrazy a sochy dorazí ke svým majitelům v pořádku a vážení umělci a klienti nebudou muset řešit zbytečné potíže.

Jelikož naše galerie poskytuje umělcům komplexní marketing a ročně uspořádáme více než 260 výstav umělecké tvorby po celé ČR je pro nás velmi důležité, aby byly zajištěny i propagační materiály, plakáty a letáky včas na výstavě. Tyto tiskoviny doručíme vždy v pořádku, nezmačkané a nepoškozené v hnědých zásilkových tubusech pod značkou Rajatube.

POZOR PŘIHLAŠTE SE! Nový projekt s Ministerstvem Kultury ČR a naší galerií

6.11.2014 10:50:34 - International Art Gallery

Chceme upozornit všechny umělce, bez výjimky zda se jedná o malíře, sochaře, fotografy atd. Od ledna 2014 bychom rádi spustili dotační projekt společně s MK a naší galerií!! Na základě již dřívějšího jednání jsme v průběhu měsíce září předložili MKČR nový projekt na podporu českých umělců – tedy Vás všech. Cílem projektu je internetová podpora a marketing českým umělcům „INTERNETOVÁ MEDIÁLNÍ KAMPAŃ“ s výhodou oproti zahraničním umělcům a současně představení českých umělců ve světě.
Co je cílem a smyslem projektu:
MKČR vypsalo na základě našich připomínek před dvěma lety, moderní způsob podpory prezentace českých umělců. Dotaci a podporu pro internetovou mediální kampaň „představení českých umělců ve světě a v ČR“
Co umělci získají:
Každý umělec, který bude zařazený do projektu, získá služby v hodnotě od 30 000 – 85 000 Kč ZDARMA. Virtuální výstavy + PR články v Českém a někteří umělci v Anglickém jazyce. Celkové služby v hodnotě cca 5 000 000 Kč věnuje umělcům naše galerie zdarma. Projekt běží po dobu 12 měsíců virtuálních výstav a PR články na dobu neomezenou!!!! MK vloží do projetu 500 000 Kč pro 120 umělců.
Jaké jsou podmínky:
Prezentace v galeriích vždy uvedeno s počtem umělců, kteří mohou dotaci a služby za desítky tisíc KČ získat zdarma.

Galerie Silver - pro 70 umělců (Služby v hodnotě cca 35 000 Kč/1 umělec zdarma)
Galeie Gold - pro 40 umělců (Služby v hodnotě cca 60 000 Kč/1 umělec zdarma)
Galerie Diamond - pro 10 umělců (Služby v hodnotě cca 85 000 Kč/1 umělec zdarma)

Základní podmínky
- Umělec musí být registrován a prezentován dle podmínek v jedné z galerii (silver, gold, diamond)
- Vloženo alespoň 15 uměleckých děl - nezávisle zda jsou na prodej, nebo nejsou
- Zaplacen administrativní poplatek – požadavek MK 4000 Kč / 1 umělec nezávisle na danou galerii

Případní zájemci o zařazení projektu přihlaste se k Blance Horákové BBA, kurátorce projektu na email: blanka@iagallery.org

Bohužel omezení počtu umělců na celkových 120 zájemců nelze změnit. Do projektu nemohou být zařazeni umělci z galerie BRONZE – podmínka MKČR (jsme rádi, že se nám povedlo prosadit galerii SILVER)

Věříme, že umělci na které se nedostane, nebudou zklamaní a brzy pro ně získáme a prosadíme další dotaci od MK. Věříme, že projekt dostane zelenou!!!!! Výsledky budeme vědět v průběhu listopadu - počátkem prosince. Zájemci o zařazení do projektu, zasílejte své žádosti co nejdříve!! Do projektu budeme z důvodu náročnosti zařazovat umělce podle pořadí zasílaných žádostí.

Jak zaslat žádost? Na email blanka@iagallery.org do předmětu zprávy napište Projekt MKČR a do emailu napiště všechny body uvedené níže:

 1. Uveďte své umělecké jméno:
 2. Uveďte galerii: ve které již jste, nebo chcete být prezentováni: Silver, Gold, Diamond
 3. Jsem obeznámen s podmínkami: potvrďte, že jste se seznámili s podmínkami prezentace v dané galerii – postačí ANO a jste si jisti, že podmínky jste již splnili – jste již prezentováni v dané galerii, nebo jste si jisti, že podmínky splníte.
 4. Souhlasím s administračním poplatkem ve výši 4000 Kč + DPH: ANO (podmínka MKČR)
 5. Chci získat služby v hodnotě k dané galerii: ANO (služby v hodnotě 35 - 85 000 Kč pro jednotlivého umělce - dárek od naší galerie)
 6. Přijímám dotaci a finanční podporu od MKČR: uveďte ANO

Všechny zájemce o zařazení do projektu žádáme o trpělivost s naším zpětným vyjádřením. V případě, že projekt, neprojde konečným schválením Ministerstva financí, získá každý umělec, který projevil zájem o zařazení do projektu od naší galerie, jako projev odměny a dárku v podobě článku do zpravodaje o své osobě, či tvorbě – zdarma, bez jakýchkoliv poplatků! Nemůžete tedy nic ztratit! Článek si každý umělec sepíše sám, dle našeho návodu, na kvalitní osvětu – dodatečně zašleme každému umělci, seznam klíčových slov a stručný popis jak článek pojmout pro internetové vyhledávače, aby získal nejlepší hodnocení (kvalitní články internetové vyhledávače nabízí „přednostně“ návštěvníkům internetu, kteří hledají uměleckou tvorbu, koupi umění atd. Umělec si touto cestou buduje povědomí a reklamu zdarma a na neomezenou dobu)

Více fotografií ve Vašich profilech a uměleckých děl.

6.11.2014 10:25:07 - International Art Gallery

Neustále pracujeme na možnostech vylepšení a co nejdůkladnější prezentace umělců i umělecké tvorby. V blízké době, budete mít, nebo již máte, možnost vkládat více fotografií u jednoho díla i u Vašeho profilu.

Umělecká díla: zajisté bude velmi vhodné u každého uměleckého díla dodat další fotografii se SIGNATUROU a více pohledů na umělecké dílo, obzvláště pak u 3rozměrných uměleckých děl.

Profilové fotografie: zde můžete vkládat fotografie z výstav, s významnými osobnostmi, zachycený průběh tvorby atd. Veškeré obrázkové informace hovoří více jak slova. NEPODCEŃUJTE TUTO SKUTEČNOST a doporučujeme opět věnovat více času své propagaci na našem světovém webu, který běží prozatím pouze v českém jazyce. Ostatní jazyky budou přiřazeny po důkladnějším odladění systému, podle očekávání nejdříve v průběhu ledna 2014.

Umělci a monografie – nutná oprava a doplnění informací

6.11.2014 10:20:05 - International Art Gallery

Monografie: Vážení umělci, při překlopení starého webu do nových systémů, se nepodařilo zachovat formátování českých článků v monografiích umělců. Zmizeli háčky nad některými písmenky a z naší pozice již nebudeme umět tuto situaci vyřešit. Žádáme Vás tedy, abyste si případné chyby v textech u svých monografií opravili a pokud nemáte monografie vůbec vložené, tak určitě doplnili. Míříme s Vámi na světový trh s prodejem uměleckých děl a bude nutné k některým informacím přistupovat více svědomitě především pro profesionální pocit nakupujících a případných galeristů ze zahraničí, kteří právě na takovém webu jako je ten náš – mohou hledat nové talenty. Případné překlady Vašich monografií do Anglického jazyka bude pro Vás výhodou. Pokud najdete při některých krocích v systému kolonky, které je potřeba vyplnit, učiňte tak a vyplňte je prosím. Úspěch prezentace a prodeje umělecké tvorby záleží především na Vás.

Portfolio: využijte přidružené možnosti Vašeho „PORTFOLIA“ zde můžete vkládat všechny informace o významných výstavách, kurzech, dosažených úspěších, významných oceněních, Akademické tituly a to vše v přehledné formě – oddělené od samotné monografie. Portfolio společně s Vaší monografií a doloženými dokumenty, fotografiemi, je tou nejdůležitější součástí Vašeho Uměleckého jména a prezentace. Doložení co nejvíce informací a důkazů, přesvědčí obdivovatele a příznivce o Vaší profesionalitě.

Nový rekord v prodeji umělecké tvorby na výstavách v Obchodních Centrech „otevřených galeriích“

6.11.2014 9:07:02 - International Art Gallery

V průběhu měsíce října padl nový rekord v počtu prodeje umělecké tvorby. Na 8 výstavách v naší síti otevřených galerií, bylo prodáno více než 25 uměleckých děl, o kterých jsme byli informováni, nebo prodej zajišťovala naše galerie přímo. Je našim velkým potěšením, že zájem o nákup umělecké tvorby neustále narůstá a zájemci o koupi se na naší galerii s důvěrou obrací. Současně zaznamenáváme i kladnou recenzi ze strany umělců, kteří jsou s výstavami spokojení a někteří využívají naše služby opakovaně. Tímto chceme poděkovat umělcům za využívání našich služeb a důvěru a přejeme další úspěchy v prezentaci na výstavách s naší galerií.
Nový rekord

Oznámení o změnách „otevřené galerie“ pořádání výstav v ČR

6.11.2014 9:03:39 - International Art Gallery

Počátkem měsíce listopadu 2014 naše galerie bude zvýhodňovat umělce, kteří prezentují svou uměleckou tvorbu na stránkách www.internationalartgallery.org a současně již nebude tato registrace nutná jako součást výstavy uměleckých děl v Obchodních Centrech „otevřených galeriích“. Původní ceny za uspořádání výstavy umělecké tvorby zůstanou pro registrované umělce stejné jako doposud a pro neregistrované umělce se navýší základní cena o 800 Kč/měsíc výstavy. Důvodem je odlehčení a zjednodušení systému pořádání výstav, který byl až doposud převáženě dotován naší galerií. Našim cílem je vytvářet komplexní funkční marketing pro umělce, kteří mají skutečný zájem o své zviditelnění a budování své umělecké kariéry. Následné prodeje umělecké tvorby budou od této doby sjednoceny do jednotného provizního systému 0 Kč a galerie se bude zcela distancovat od následných prodejů umělecké tvorby s výjimkou přímého zastupování umělců. Prezentační marketingový poplatek bude od současné chvíle také sjednocen na 1% z celkové prodejní ceny umělecké tvorby. Tímto krokem chceme dát najevo všem umělcům náš postoj k marketingové strategii, kterou se naše galerie bude nadále ubírat a zároveň upřednostnit zájem o výstavu umělcům, kteří využívají naše komplexní služby. Děkujeme za pochopení.

Praha - Významná galerie „Švestka“ ukončila výstavy a svůj provoz.

6.11.2014 8:58:19 - International Art Gallery

Z důvodu malého zájmu návštěvníků a promarněných investic, byla uzavřena další pražská významná a prestižní galerie, která byla pod vedením historika umění Jiřího Švestky. Až do uzavření této krásné galerie se profilovala jako tradiční soukromá galerie pořádající výstavy a prodávající díla současného umění. Jiří Švestka v období svého působení přivedl do Prahy velké osobnosti evropského umění jako například sochaře Tonyho Cragga a současně prosazoval mladé české umělce na západních trzích. Jiří Švestka bude nadále pokračovat pouze v Berlíně, kde se dle jeho slov umělcům a obchodu s uměním více daří. Na českém trhu panuje velká nedůvěra domácích sběratelů vůči současnému umění a v Česku a na Moravě se spíše investuje do prověřených hodnot uměleckých děl od klasiků moderního umění.
toyen

Londýn - aukční síni Sotheby’s očekává aukční rekord v prodeji obrazu od české surrealistické malířky „TOYEN“

6.11.2014 8:54:40 - International Art Gallery

Umělecké dílo a nádherný obraz Poselství lesa od významné české surrealistky TOYEN pochází z majetku Američanů Roye a Mary Cullenových, kteří obraz zakoupili od československých emigrantů v New Yorku. Mezi 127 obrazy, kresbami a fotografiemi dominuje právě tento nádherný obraz z roku 1936. Na aukci byl obraz odvezen z Prahy, kde byl zdarma k vidění v Museu Kampa do neděle 2.11.2014 a poté byl převezen zpět do Londýna, kde bude následně vydražen. Odhadní cena na obrazu Poselství lesa od Toyen je 1 000 000 liber, což činí 35 000 000 Kč. Pokud bude obraz vydražen, stane se prodejní cena novým absolutním světovým rekordem za dílo české malířky Toyen. Podle zdrojů aukční síně Sotheby’s není žádný důvod, proč by rekord nemohl padnout. Současný trh v prodeji umění neustále narůstá a zájem o tuto malbu je opravdu mimořádný.
toyen

Nová galerie internationalartgallery.org – otázky a odpovědi

6.11.2014 8:46:23 - International Art Gallery

Co je smyslem galerie internationalartgallery.org?
Odpověď: Naším cílem je vytvořit profesionální moderní galerii a pomohli umělcům v nové internetové době s jejich prezentací a současně podpořili prodej jejich uměleckých děl v celosvětovém měřítku a na vysoké úrovni.

Proč je v galerii potřeba prezentovat se více uměleckými díly? Některé e- shopy prezentují třeba jen jedno umělecké dílo od jednoho umělce.
Odpověď: Naše internetová galerie se zaměřuje na budování marketingu umělců a na prodej jejich umělecké tvorby. Z jednoho až pěti uměleckých děl se nedá zcela posoudit kvalita umělce a jeho cenová nabídka. Z pohledu umělce se možná zdát být samozřejmé, že jeho tvorbu každý zná, ale kupující často nemají vůbec přehled. Z tohoto důvodu je potřeba, aby umělci o sobě sdělili co nejvíce informací a představili větší rozsah své tvorby. Zájemci o koupi chtějí mít o umělcích dostatečné informace, než utratí své peníze za umělecké dílo a z tohoto důvodu je nutné prezentovat umělce v co nejširším rozsahu.

Členění galerii - Bronze – Silver – Gold - Diamond, a jaký je hlavní význam?
Odpověď: Každý umělec má různé ceny své umělecké tvorby a je na odlišné úrovni. Pro umělce a kupující je hodně podstatné, aby zařazení umělecké tvorby bylo „pokud možno“ v takové galerii, která odpovídá jejich kvalitě a ceně. Není možné prezentovat skutečné profesionální umělce, kteří zasvětili svůj život a práci umění, společně s umělci, kteří tvoří spíše pro radost, nebo teprve začínají. Rozdělení galerií je především pro kupující velké zjednodušení v orientaci od kterého umělce a za jakou cenu chtějí umělecké dílo zakoupit. Co je podstatné, že žádná galerie od Bronze - po Diamond, není nikterak znevýhodněna. Řada zájemců o koupi uměleckého díla, budou hledat nižší cenové rozpětí cen a očekáváme zde největší množství uskutečněného prodeje. Pro kupující, kteří chtějí naopak záruku své investice, budou vyšší stupně galerie např. Gold a Diamond, určitou zárukou, že nekupují předražená umělecká díla od amatérských umělců. Galerie Silver je pak zlatou střední cestou ceny a kvality a těší se velké oblibě už nyní, po pár dnech spuštění.

Prodej uměleckých děl bez provizí?
Odpověď: provizní systémy žádné straně neprospívají, nepodpoří prodeje a spíše odrazují zájemce od koupi, jelikož nikdo nechce utrácet peníze navíc. Přednostní je tedy dohoda o prodeji a koupi přímo mezi umělcem a kupujícím. Tohoto důvodu nezasahuje naše galerie do tohoto vyjednávání a nepokoušíme se obě strany od sebe oddělovat za účelem našeho zisku. Naopak doporučujeme vzájemnou komunikaci, aby obě strany mohly sdílet veškeré informace a dohody mezi sebou a bez účasti někoho nadřazeného smlouvou s penalizacemi proti obcházení pravidel „galerie“. Umělec má navíc možnost u každého svého díla zvolit zaškrtnutím „dohodu o ceně“ ,u jeho děl se poté zobrazuje tlačítko „nabídni cenu“ nabídky jsou skryté a umělec na nabídku může, ale nemusí reagovat. Pokud však usoudí, že nabídka je i s nižší cenou stále adekvátní, odpoví zájemci a obchod uzavře.

Prezentační poplatky a jejich význam?
Odpověď: Prezentační poplatky jsou nevyhnutelné a velká část z těchto poplatků jde na internetové reklamní účely, které zajišťují dostatečnou návštěvnost a propagaci po celém světě. Jedná se o nejnákladnější část investic a podpory, která je nezbytná k osvětě samotné galerie, pro umělce, ale především pro kupující. Prezentační poplatky „můžeme též nazývat marketingové poplatky“ ve skutečnosti obnášejí nepatrnou část investice pro umělce do budování svého jména, oproti placení provizí a své reklamě. Například prodejem a prezentací pouze jednoho díla v ostatních e- shop galeriích si umělec jméno prakticky vůbec nebuduje a účinnost prodeje je poměrně nízká. Profesionální umělci jsou poté prakticky bez šance v takové e- shop galerii, své umělecké dílo za vysoké ceny vůbec prodat. Ve srovnání s klasickou výstavou je pak oproti nevýhodě, že kupující nevidí osobně umělecké dílo ve své plné kráse, velká výhoda je naopak v několikanásobně větší nákupní síle a záruka, že jsou umělci zařazeni do adekvátní úrovně galerie. Ve srovnání jsou pak cenové náklady na výstavu společně se zaplacením provize nesrovnatelně vyšší, než k poměru ceny prezentačního poplatku a době, po kterou se dílo prezentuje – marketing pro uměleckou tvorbu.

Zásadní výhoda internationalartgallery.org?
Odpověď: vzhledem k velkému množství umělců, prezentované umělecké tvorby a celkového obsahu informací a článků, mohou být ceny za prezentaci a celkovou podporu galerie, na těch nejnižších cenách. Naše galerie má vybudované jméno, které z pohledu internetových vyhledávačů není zanedbatelné a z tohoto důvodu nemusíme mít tak vysoké ceny a vyžadovat placení provizí z prodeje. Veškerá prezentace, články o umělcích a blogy umělců mají současně o hodně větší váhu, než malé weby a e-shopy, které musí tím pádem vynakládat i větší prostředky na svou osvětu a reklamu. V jednoduché rovnici je pak zcela jasné, že čím více umělců se bude v naší galerii prezentovat, tím vrůstá potenciál prodejů a síla účinku prezentace umělců na internetu – celkově roste marketingový účinek za stále stejné ceny – modelově je vše postaveno do spirálovitého růstu. Příjmy narůstají stejnosměrně jako výdaje na další propagaci. Podobně funguje internetový provizní Afiliet system.

Vlastní osobní webové galerie umělců a jejich význam?
Odpověď: Ve vyspělých zemích je obvyklé, že si umělci vytváří své osobní galerie pod většími sdruženými galeriemi, čímž výrazněji a rychleji budují svou pozici na trhu s uměním i na internetu a mají tak velkou výhodu před samostatnými osobními „weby umělců samotářů“. V naší galerii rovněž tuto možnost poskytujeme a lze zde využívat svou osobní doménu. Osobní podweby pro umělce budeme v budoucnu hodně měnit a vytvářet k dokonalosti.

Tiskové prohlášení Internationalartgallery.org Česká republika – Lázně Bělohrad

6.10.2014 7:00:55 - International Art Gallery

Tiskové prohlášení Internationalartgallery.org

Česká republika – Lázně Bělohrad

 
„Veřejné tiskové prohlášení:
 
Vážení galeristé, umělci a příznivci umění. 
Celosvětová galerie umění www.internationalartgallery.org založena v Lázních Bělohrad ČR,
tímto vydává tiskové veřejné prohlášení, že od poloviny měsíce října 2014, bude ukončena původní funkčnost galerie, která byla doposud spíše prezentačního charakteru. Současně bude spuštěn zcela nový marketingový systém internetové prezentační a prodejní galerie, který se „jak pevně věříme“ stane velmi přínosným pro všechny české a zahraniční umělce, soukromé galerie a na druhé straně pro všechny zájemce o umělecká díla „kupce a investory do umění“ 
Původní projekt prezentačního webu v 9 jazycích, plánujeme ukončit a spustit v novém systému přibližně 15 října 2014. Po dobu cca 3 měsíců testování, bude v náhledu pouze v českém jazyce a o původní jazykové mutace bude opět rozšířen, až počátkem roku 2015. Výstavy společně s projektem „přiblížení umění k lidem“ budou následně pokračovat pouze se změnou „neplacení provizí z prodeje umělecké tvorby“
 
Nová internetová celosvětová galerie, kterou Vám již brzy představíme, bude využitelná a uplatnitelná v nejširším rozsahu pro umělce, soukromé a státní galerie, nadace, charitativní organizace a zájemce „investory do umění“. V celosvětovém měřítku a za sjednocených podmínek, především pak pro ČR a podobné země, bude představovat novou éru tržního systému „obchodu s uměním“
Věříme, že se nový systém, jenž doplňuje a podporuje již fungující vazby mezi umělci, galeriemi a kupujícími zejména ve vyspělejších zemích, stane velkým pomocníkem pro všechny, kteří v oblasti umělecké tvorby působí, nebo umělecká díla nakupují.
 
Na základě častých výzev českých a zahraničních  galeristů, jsme v novém marketingovém konceptu našich služeb vyšli vstříc zejména potřebám galeriím a charitativním projektům.
Ponechali jsme co největší prostor v obchodu a prezentaci uměleckých děl mezi samotnými umělci, galeriemi a kupujícími. Nadále budeme podporovat prodej umělecké tvorby výhradně bez placení provizí. Sjednotili jsme nejzavedenější marketingové strategie, které jsou ve světě nejčastěji využívány a povedou k obnovení tržních systémů s uměním především v zemích, kde doposud převládá chaotické myšlení a chování, zejména ze strany umělců a kupujících.
Pro nadace a charitativní organizace jsme připravili zcela novou možnost klasického a aukčního prodeje uměleckých děl a předmětů, jejichž výtěžek následně směřuje všem potřebným. Vše pod jednou střechou a záštitou www.internationalartgallery.org 
 
Dosažené výsledky galerie od r 2009 do r.2011 zkušebně až do současnosti.
Od r. 2011 naši webovou galerii doposud navštívilo přibližně 2 500 000 jedinečných návštěvníků a návštěvnosti prudce stoupají. Ve velmi krátkém období posledních 20- ti měsíců s projektem „přiblížení umění k lidem“ jsme společně s českými a zahraničními umělci uspořádali více než 380 výstav. Na zámku ve Sloupnu a v obchodních domech po celé ČR bylo představeno veřejnosti více než 9 600 uměleckých děl a na těchto výstavách bylo prodáno více než 600 uměleckých děl od převážně amatérských, ale i profesionálních umělců za více než 7 mil Kč. Veřejné výstavy v průběhu 20 měsíců, shlédlo na vlastní oči více než 40 mil návštěvníků. 
 
Děkujeme všem partnerům za jejich projev podpory, umělcům a široké veřejnosti za příznivé ohlasy a trpělivost, kterou nám v předchozích 7 letech projevili a těšíme se na další plodnou a příjemnou spolupráci v dalších letech.
 
                                                                Tým Internationalartgallery.org

Spuštění nového webu InternationalArtGallery.org

6.10.2014 6:39:52 - International Art Gallery

Vážení a milí umělci a příznivci umění, 
již delší dobu v našem měsíčním zpravodaji můžete číst o změně webových stránek a nového systému Galerie. Každý den neúnavně pracujeme na podobě, která, jak doufáme, přinese mnoho příznivých změn. 
 

Nové webové stránky naší Galerie plánujeme spustit již 15. 10. 2014 

Pracovní náhled webových stránek 

Na co se můžete těšit? 

 • Na intuitivnější a příjemnější uživatelské prostředí 
 • Moderní design 
 • Jednodušší orientaci na webu 
 • Snadné a rychlé vkládání Vašich děl do Galerií 
 • Možnost komentovat jiné umělce 
 • Zvýší se také rychlost webu 
 • Novinky z naší Galerie a ze světa umění, budete mít stále na očích 
 • Připravily jsem pro Vás další služby, které by měly Vám umělcům usnadnit pohyb na českém trhu 
 
I my jdeme s dobou a proto věříme, že Vám nové stránky a funkce přinesou mnoho užitku a důležitých informací. I nadále budeme rozesílat měsíční zpravodaj, pro který také chystáme nový kabát.
 
Děkujeme za Vaše dosavadní postřehy a dotazy. Děkujeme, že nám pomáháte vylepšovat naše služby pro Vás. Za každý další ohlas, budeme rádi. 
 

Připomínky a dotazy pište na info@iagallery.org 

 
Váš tým 
International Art Gallery.org 

Ze zákulisí naší nové webové galerie

29.9.2014 8:19:06 - International Art Gallery

Něco ze zákulisí naší nové webové galerie „aneb“ jak se prodávají umělecká díla v zahraničí, významné galerie v zahraničí a ČR a spojitost spolupráce s naší „internetovou“ galerií a jakou inovativní formou podporujeme prodej umělecké tvorby.

Jak jsme Vás již předběžně informovali, bude naše galerie v průběhu několika málo dnů spouštět zcela nový a ojedinělý funkční web, který přinese celou řadu novinek v prezentacích umělecké tvorby, ale i možností prodeje uměleckých děl bez provize.

Pokusíme se Vám objasnit některé souvislosti našeho nového systému s prodejem umělecké tvorby v zahraničí, jak to vlastně zahraniční umělci dělají, aby svá díla prodávali, stali se úspěšnými a známými.

Ve vyspělejších zemích se „především méně známí“ umělci sami snaží o prezentaci své tvorby na nejrůznějších „možných veřejných“ místech. Na ulici, u příležitosti otevření veřejných budov, v nejrůznějších obchodech, kavárnách a restauracích, v méně známých galeriích….zkrátka, kde je to právě možné. Mimo to kontaktují okolní „známé galerie“ a zasílají jim pozvánky na konané vernisáže, fotografie své tvorby a jsou neustále činní ve své prezentaci. Pokud si významnější galerie všimne nějakého umělce, který svou tvorbou přesahuje průměrnost ostatních, uzavřou mezi sebou „umělec a galerie“ několikaletou závaznou smlouvu o zastupování, tvorbě marketingu a prodeji. Následně se tento „vyvolený“ umělec již stará pouze o tvorbu nových uměleckých děl a tyto dodává galerii. Velmi stručně řečeno, tato galerie vytváří umělci po dlouholeté období, veškeré zázemí, marketing, prezentaci a zajišťuje prodej, z čehož jí plynou provize mnohdy až 60% z prodeje. Do této částky 60% je samozřejmě započítán rozpočet na osvětu umělce a jeho propagace, včetně dalších nákladů na pracovníky galerie, pronájmu prostor atd. Umělec bez galerie „NESMÍ“ prodat ani jedno dílo !!!

Proč takové galerie nejsou v ČR a nemáme vybudované podobné systémy jako ve světě??

Vysvětlení je velmi jednoduché. V naší zemi nejsou vhodně vytvářené podmínky a Ministerstvo Kultury dostatečně nepodporuje soukromé galerie ani podobné komerční záležitosti. Naopak dotacemi a granty určenými pro státní a neziskové organizace vnáší do trhu s uměním neustálý zmatek, svádí umělce, kteří jsou součástí těchto „projektů“ k zavádějícímu chování a dezorientaci co je vlastně správné. Jinými slovy možná nechtěně, ale přes to podporuje spoustu negativních vlivů, které mají matoucí a negativní důsledek u široké veřejnosti a tím i následný úpadek zájmu o uměleckou tvorbu. V čem není systém, tomu zkrátka veřejnost nerozumí a nemá zájem se o pochopení ani snažit. Samotní umělci pak často sami vyhledávají státní galerie ke svým vernisážím a výstavám, kde nemusí za nic platit, ale současně, kde jim samotná výstava prakticky nic nepřinese. Jak říkáme v naší galerii „pozlacená cesta“ do propasti českých umělců.

Lze nějak napravit napáchané škody v naší postkomunistické zemi? Ano, čeští umělci by se měli začít chovat tržně a poněkud zodpovědněji, než jsou doposud navyklí a měli by vyhledávat výstavní místa v galeriích, které se chovají tržně a nabízí umělcům profesionální služby, které mají smysl. Ač se to umělcům může zdát být nákladnější cesta a bez pochyby je, tak je to ale cesta správná, která má budoucnost.

Čím přispívá naše „Internetová“ galerie k ozdravení našeho trhu s uměním, umělcům a ostatním významným galeriím u nás a ve světě?

Nový systém webové galerie, na který budeme brzy přecházet a nadále rozvíjet má několik potenciálů, které usnadní život a práci nejen umělcům, ale i samotným významnějším galeriím po celém světě.

První a nejvýznamnější záležitostí je, že umělci budou řazeni do 4 základních galerií a to podle úrovně své profesionality a dosažených výsledků. Toto rozdělení má usnadnit zájemcům „kupujícím“ výběr a nákup uměleckých děl, ale současně již rozdělená prezentace umělecké tvorby pro náhled prestižních galerií k hledání nových talentů – nejen českých, ale i zahraničních. Z našeho pohledu se tedy Jedná o dvě zásadní marketingové služby umělcům a galeriím současně. Z tohoto a dalších důvodů se naše galerie mění na jakýsi prezentační informační a prodejní portál, kde nebudou placené provize, ale nepatrná část poplatku ve výši 1% prezentačního poplatku „marketingové veřejné služby pro všechny dotčené strany“ umělce, jejich klienty a galerie. Prodej a prezentace umělce, nebude tedy nikterak svazována složitými smluvními vztahy a pokutami za obcházení prodeje, ale naopak samotné podmínky budou nabádat zúčastněné strany k osobní dohodě o prodeji tvorby, způsobu předání financí a samotného uměleckého díla. Jde nám především o udržení kontaktu mezi umělcem a kupujícím a o vytváření vztahu mezi umělci a širokou veřejností!

Na základě průzkumu jsme přesvědčení a jisti, že tato forma a funkčnost nového systému naší webové galerie, pomůže rychleji rozvíjet i zájem veřejnosti o nákup umělecké tvorby.

 

O čem jsme Vás ještě neinformovali a je dalším krokem k posílení „odbytu“ Vašich uměleckých děl.

Naše galerie v průběhu srpna uvedla na český a zahraniční trh, nový marketingový koncept, který využívá možnosti nákupu a prodeje umělecké tvorby v oblasti businessu, obchodních partnerství mezi významnými společnostmi a současně i běžných zákazníků, klientů.

ART ŠEK“ – jako dárek, poděkování, projev solidarity, přátelství a dobré spolupráce.

Jedná se o novou marketingovou možnost českých a zahraničních společností, jak posílit svoji pozici na trhu, přičemž současně podporují uměleckou komunitu a napomáhají tímto způsobem nejen své ekonomické stabilitě, ale i rozvoji kulturní oblasti dané země.

V současné době naše galerie Internationalartgallery.org vydává do oběhu schválené ČNB, MV a MF -„ART ŠEKY“ v hodnotě více než za 5.000 000 Kč, které jsou zakupovány významnými společnostmi a následně určené k nákupu „Vaší umělecké tvorby“

Za tyto art šeky, budou obdarovaní „majitelé těchto šeků“ nakupovat umělecká díla právě v naší galerii – tedy Vaše umělecká díla, která zde prezentujete.

V průběhu příštího roku budeme vytvářet i možnost pro Vás umělce, jak využít ART ŠEKY k prodeji své osobní umělecké tvorby, čímž si zajistíte větší prodejnost a odbyt.

O dalším vývoji naší webové galerie, Vás budeme informovat zase někdy příště.

 

Tým galerie Vám přeje hodně úspěchů

International art gallery.org představuje přední českou fotografku Antonii Brídlovou…Lydia

29.9.2014 8:15:41 - International Art Gallery

 
Vážení přátelé umělci a milovníci umění. 
V každém vydání našeho měsíčního zpravodaje se Vám pokoušíme přinést nějaké zajímavé informace ze světa umění, něco o našem vývoji, nebo chceme upozornit na nějakého významného umělce. Tento měsíc je pro nás velkým potěšením a ctí, představit Vám přední českou fotografku Antonii Brídlovou alias Lydia, která se svou přirozenou skromností, zůstává úmyslně poněkud stranou veřejného sebezviditelňování. 
Bez dalších slov a komentářů Vám přejeme hezké a příjemné pohlazení po duši, ať už při čtení následných řádků, tak i při prohlídce nádherných fotografií………
 
 
 

Antonie Brídlová…Lydia,

nar. 21. 2. 1952 v Brně a současným bydlištěm v Roudnici nad Labem.

 
„Moje obrazová tvorba, fotografie i foto-grafika, je o životě v lásce a radosti. Umění žít je nejvznešenější a nejvzácnější ze všech umění. Vyprázdnit v kráse celý svůj pohár, komu se to podaří?“
Antonie Brídlová se vyučila se jako pánská krejčová a poté studovala dálkově Gymnázium. Krátce po roce 1989 pracovala v knihovně, kam se vrátila zakázaná literatura, životopisy svatých i archeologie, kumrámské svitky, Atlantida i různá záhadologie. Každou knížku, která Antonii prošla rukama, četla dvakrát. Nejprve ji hltala nenasytně rychle a potom podrobně s tužkou v ruce. Po nějakém čase z knihovny odchází a začíná pracovat na faře jako pastorační asistentka, přičemž se pouští do dalšího studia na Teologické fakultě v Českých Budějovicích, dějiny, filozofie a psychologie, kde byla mimo jiných studentkou Doc. ThDr. Karla Flossmanna, překladatele Starého Zákona z Hebrejštiny.. 
Několik následných let, Antonie Brídlová podniká v náročné oblasti knihkupectví a další tři roky v dělnických profesích, protože nemůže najít vhodné zaměstnání. Po tomto poměrně krušném období získá místo na reklamačním oddělení ve Fotolabu, kde absolvuje praxi ve fotolaboratoři a následně několik kurzů „fotografování“. V této době si pořizuje svůj první fotoaparát, bez kterého od té doby neudělá už ani krok…….
Do současné doby fotografka Antonie Brídlová uspořádala několik úspěšných výstav například v Českých Budějovicíh v galerii „Nahoře“ na téma „Národní povaha“, nebo výstava umělecké fotografie pod názvem „Odkaz růží“ a „Staré a nové“
Mezi další dosažené úspěchy se řadí několik uveřejněných fotografií v publikacích článků na téma „Paranormální jevy, Vintage, Spravedlnost a Čest a sláva v mezinárodním časopise „Revolutionart“ Od internationalartgallery.org získala v roce 2014 ocenění, jako talent a objev roku v  „Art Photography”

           „Nejvěrnějším vyjádřením člověka je vlastní tvorba a vzpomínat,n znamená stárnout“  

                                                                                   …Antonie Brídlová …Lydia
 

Antonie Brídlová, přední česká fotografka……… očima RADOZA

„Poznej mé já a možná pochopíš, kým sám jsi“
…..uzamčená mezi dvěma světy, přec s klíčem v rukou od tajných dveří k místům, 
jež zůstávají skrytá pro všechny, kdo vidí, leč zůstávají slepý….
Netoužící po potlesku, slávě ani po medailích, jde svou životní cestou, bolestnou i šťastnou s pokorou a vřelým díky za každý nový den.  Prochází města, pluje na vlnách, pod nohama šustí listí a hned se ztrácí v podvečerní mlze, aby se unavená, ale šťastná navrátila domů s dalším listem popsaným. 
Je jako svědek němý, jenž stiskem spouště píše knihu o životě a propůjčuje svůj zrak srdce těm, kteří vidět neumí…..“
                                                                           RADOZO
 
 
 
Za ruku mne taťka vodíval Rakoveckým údolím uprostřed skal. Sojčí pírko za kloboukem, v ruce hůl, cestami vroubenými mechem a jehličím, když paprsky slunce prorážely čistou krásou barev ve větvích smrků, modřínů a borovic k vůním konvalinek, k záplavě ostružin, borůvek, malin a jahod. Chtěla bych zase rozhoupat tu houpačku, co zavěsil tam mezi smrky vysoké pro svoji holčičku, aby směla létat do nebe. To byl můj svět, to údolí mezi hlubokými lesy, orosené pavučiny, třpytící se u potůčku v kapradí a u studánky s čistou pramenitou vodou, zpěv ptáků a louky plné zvonků, kopretin, pomněnek, úpolínů, sedmikrásek, pryskyřníků, mateřídoušky, ocůnů a vřesu. 
Taťka mě naučil milovat přírodu, maminka mne naučila milovat knihy, ale čas nezůstal stát. Jsem matka tří dětí a životem mne provázel citát z jedné dětské knížky, který říkal: "I když nejsem zdaleka taková, jaký by měl být ideální člověk, vždycky se budu snažit dělat jen to, zač bych se později nemusela stydět." A mohu říct, že moje jednání bylo vždycky v souladu s mým svědomím. Výsledkem toho byl život prohraný, ve kterém jsem pokazila všechno, co se pokazit dá. Zbylo mi jen poznání, že dobro a zlo jsou pojmy velice relativní a že každý člověk má svoji vlastní pravdu a své svědomí, zatížené sobeckou sebeláskou a pýchou.
„Nečekaně, s vycházejícím sluncem snad, vytryskl pramínek naděje. Křišťálově průzračná radost omývá a hladí probouzející se slova do zašlých barev a vůní květů země světélkujících v kapičkách rosy štěstím. Teď balancuji jen na hraně skutečností a snů, zatímco čas nezadržitelně uniká.
 
 
Nevím, proč ještě vděčná jsem za každé jasné ráno, každý další den, za louky plné květů. Proč všechny ty opakující se nové zázraky s úžasem vítám znovu zas, když probouzí mne vítr, který pláče smutkem osamělých stromů.
Zlato ve větvích, modré jasnění, souzvuk okolí, vody proudění plynutí tiché k výškám hvězd. Kolem jen mír a klid a smíření dálných světa stran, různých cest“
 
 

Nakonec 

Poděkování Internationalartgallery.org

Za internationalartgallery.org, bychom chtěli přednostně Antonii Brídlové, vyjádřit poděkování za vzájemnou spolupráci a vytvoření grafického návrhu pro nový model ART ŠEKU, který budeme uvádět na trh v průběhu roku 2015 a který se stane symbolem a součástí elektronické možnosti „nakupování uměleckých děl“ po celém světě, prostřednictvím naší elektronické měny. 

 

Zveme Vás v říjnu na výstavu do Ostrava OC Galerie. Zde můžete shlédnout díla umělce Vladana Poláška

29.9.2014 7:38:47 - International Art Gallery

Vladan Polášek, auto, jehož díla nejsou ovlivněna jmény. Příjďte si pohrát se svou fantazií... 
 

Vladan Polášek

The Colors 

 
Putovní Autorská výstava MgA. Vladana Poláška, je zaměřena na volnou abstraktní fotografickou tvorbu. Výstava proběhla již v několika galeriích významných měst a část fotografií je již v soukromých sbírkách po celém světě a naleznete je i v interiérech hotelů. Fotografie se staly žádány mnoha zahraničními architektonickými a interiérovými studii.
Cílem autora bylo zhotovit abstraktní fotografii, podněcující lidskou fantazii a zvědavost. Jedná se o fotografii, nikoli o grafiku. Autor některým dílům záměrně nedává názvy, aby divák tímto názvem nebyl ovlivněn a mohl naplno pracovat se svou fantazií a zážitek z fotografie si nerušeně prožít. 
 
Vladan Polášek, fotograf zaměřující se především na módní exteriérovou fotografii, 
vystudoval fakultu multimediálních komunikací ve Zlíně, obor kamera. Pracoval na řadě audiovizuálních reklam a videoklipů. V České republice v roce 2010 a 2011 spolupracoval s Richardem Müllerem na koncertním turné Potichu Tour. Pracoval pro Miss Academia 2009. V roce 2013 zhotovil sérii fotografií pro armádní taneční soubor Ondráš. Jako fotograf spolupracuje s významnými módními značkami a módními návrháři po celém světě. Následující dva roky chce tvořit převážně na území České republiky, kde plánuje řadu výstav jeho volné tvorby.
 
 

Libor Mičkal a Helena Grocholová vystavují celý říjen v OC Fontána Karlovy Vary. Přijďte se podívat na jejich tvorbu.

29.9.2014 7:28:21 - International Art Gallery

Zveme Vás na výstavu obrazů, které umělkyně vytvořila metodou Photo-painting. Představujeme Vám paní Grocholovu. Zároveň s paní Grocholou zahajuje již třetí výstavu umělce Libora Mičkal.

RNDr. Helena GROCHOLOVÁ 

 
Narodila se v Praze, od roku 1991 žije a tvoří v Lysé nad Labem.
 
Od roku 1967 se učila všeobecnému kreslení (kresba tužkou a uhlem podle předlohy či modelu) u vynikajícího portrétisty–akademického malíře prof. Františka Nedvěda, poté abstraktní výtvarný projev, grafiku, modelování a práci s materiálem u prof. Věry Roeselové – Novotné a posléze malbu a kresbu koně u znalce, milovníka a malíře koní, akademického malíře a grafika Emila Kotrby. V počátku tvorby se autorka věnovala klasické olejomalbě na plátně, a to převážně s námětem koní. 
 
Na svých současných výstavách fotoobrazů prezentuje Helena Grocholová své zaujetí pro metodu PHOTO-PAINTING. Photo-Painting je výtvarná metoda, zahrnující širokou škálu kombinace klasických výtvarných technik a počítačových grafických úprav fotografie, za účelem vytvoření originálního uměleckého díla. Nejde tedy pouze o vylepšení realistické fotografie.
 
Helena Grocholová používá těchto technických a výtvarných postupů: Vrstvení několika fotografií, spojování fotografií do fotokoláže a kombinace fotografie s olejomalbou, pastelem a kresbou. 
 

 

Libor Mičkal

Název výstavy: 2012 - 2014 

 
Jmenuji se Libor Mičkal a narodil jsem se 15.5.1968 ve Vsetíně. Můj dědeček byl amatérský malíř. Od mého mládí, jsem ho viděl, jak tvoří. Maloval olejovkama, tak jsem si zamiloval tu vůni terpentýnu. 
 
Jsem vyučen fotografem. Po škole jsem okamžitě musel na vojnu a po návratu bylo jaro 1989. Byla svoboda a já ji využil po svém. Když už jsem všechno zažil, byl rok 2011. Začal jsem navštěvovat galerie a známá vůně mě omámila natolik, že jsem radikálně změnil život. Prodal jsem byt v Praze a koupil dům ve velmi malé vesnici zvané Radochovy. Rozhodl jsem se, že budu malovat a také jsem začal. 
 
Nazval bych se malířem pocitu z barvy. Barvy a jejich poskládání na plátno jsou pro mě ten pocit, který mě vede v tvorbě obrazu. Nejvíce jsem ovlivněn impresionistickými a secesními malíři. V tom se vidím a v tom vnímám harmonii. Snažím se obnovit a zachovat si dětské vnímání světa, které mě pohání k další umělecké činnosti.
 
 

Zveme Vás v říjnu na prodejní výstavu umělců Jitky Jarešové a Jaroslava Vlasáka do OC Plzeň Rokycanská

29.9.2014 7:16:54 - International Art Gallery

Příjměte pozvání a příjďte se podívat celý říjen na výstavu plastických obrázků Jitky Jarešové a obrazů Jaroslava Vlasáka.

Jitka Jarešová 

Ahoj 
Chtěla bych se Vám představit . Jmenuji se Jitka Jarešová a žiji v jižních Čechách v krásném a malebném městě Písek . Obrázky které si budete prohlížet , jsem vytvořila pro radost , abych mohla alespoň na chvilinku utéct od té moderní a uspěchané doby , která je všude kolem nás.
Jako materiál jsem použila keramickou hmotu , olejové barvy a občas jsou obrázky doplněny i kovovým prvkem ( jako je  zábradlí nebo věžička ) .Obrázky jsou výrazně plastické a vystupují do prostoru .
Jako námět mi posloužila krásná krajina jižních čech a staré památky o které u nás není nouze . Ale musím se přiznat , že jsem občas použila i vlastní fantazii .
A tak vás chci poprosit , abyste alespoň na chvilinku dali mobil do kapsy  a vydali se společně se mnou na krátký výlet , do světa plného pohody , přírody , sluníčka  a starých časů .
                                                                           vaše autorka

 www.internationalartgallery.org/jitka-jaresova

 

Jaroslav Vlasák 

Welcome in my world - vítejte v mém světě

 
Jaroslav Vlasák narozen 25.10.1961 v Prachaticích.
Od dětství rád kreslí a maluje, ale tomu, že se jednou stane profesionálním výtvarníkem, nic nenasvědčuje.
Na sklonku 70.let studuje chemickou školu, chemie jej ovšem příliš nenadchne a odchází hledat sám sebe do Krkonoš,
kde se živí jako správce horské chaty. Od roku 1980 začíná čistě amatérsky malovat zprvu abstraktní kompozice, do nichž
začínají pronikat prvky surrealismu, což se stalo jakýmsi základem pro jeho pozdější profilaci. Od roku 1990 se již své tvorbě
věnuje profesně. Účastní se kolektivní výstavy v Domě u Hybernů a téhjož roku má i samstatnou výstavu v pražském Divadle
E. F. Buriana. O rok později vystavuje v chebské galerii Růžový kopeček. V rozmezí let 1992 - 1995 maluje pro soukromého
sběratele a mecenáše umění z Mnichova. Následují ho sběratelé s Rakouska a Čech. Jeho díla zdobí interiry bank i hotelů.
V roce 2009 přichází prestižní toskánská zakázka. V současné době se s jeho tvorbou můžete setkat v městské galerii Karlovy Vary, v galerii Anděl v Olomouci. Též spolupracuje
s galerií Agora v New Yorku. Žije a tvoří na jihu Čech, v Nové Včelnici.
Vlasákovi obrazy zaujmou vnímavého diváka nejen svým obsahem, ale přímo i filigránským smyslem pro detail. Při tom všem
o technickou exhibici zdaleka nejde. Ta je pouze prostředkem k umocnění nevyslovitelného dojmu fantaskních kompozicí.
 
" Já bylo před mým zrozením a bude i po mé smrti.                                                                                                                               Od věčnosti toto "Já" tvořilo bude tvořit do věčnosti. ( z budhistických textů )
Příjemný zážitek přeje J. Vlasák 
 
 

Přijměte v říjnu pozvání do světa makro fotografií od fotografa pana Ing. Milana Blšťáka do OC Galerie Butovice

29.9.2014 6:54:52 - International Art Gallery

Objevte společně s námi krásu MAKRO fotografií od fotografa Ing. Milana Blšťáka, který fotí vodu ve všech skupenstvích. A čím se řídí sám autor? "Moje focení není jenom profese nebo koníček. Je to i filosofie. Fotím rád i v počasí, které přiměje hodně lidí zůstat doma"

 

Ing. Milan Blšťák

…Svět jako MAKRO

 
Narozen 1957 v Praze. Studoval na ČVUT FEL- obor mikroelektronika, pracuje v oboru počítačové grafiky a velkoformátových tisků. Na makrofotografii se specializuje od roku 1997. Jeho snímky se objevují hlavně na pravidelných výstavách, ale i na stránkách magazínů, časopisů, v kalendářích apod. Autorských výstav zrealizoval v letech 1998 – 2013 už 58 a prezentoval na nich postupně svoje kolekce „Svět jako MAKRO I – VII“. V roce 2000 získal ocenění v prestižní soutěži Czech Press Photo v kategorii „Příroda a životní prostředí“. Do roku 2010 fotil makrozáběry pouze na profesionální diapozitivy, s příchodem nových snímačů a technologií začal pozvolna testovat a přecházet i na digitální techniku. Specializuje se na makrozáběry vody ve všech skupenstvích (rosa, kapky deště, ale i ledové krystaly nebo námraza) ve velkém zvětšení - až 6:1. Jeho výstavní fotografie jsou vždy prezentovány v rozměrech 50x75 cm až 100 x 150 cm, kde nejvíc vynikne velké zvětšení detailů a preciznost provedení. Jeho rámované fotoobrazy našly své místo už ve stovkách soukromých i firemních interiérů a jsou oblíbené pro svou čistotu a přirozenou energii, kterou vyzařují. Všechny záběry jsou totiž pořízeny ve volné přírodě a jsou zpracovávány a prezentovány bez zásadních úprav a retuší.
 
Něco o mém focení makrofotografií - mrazivé i barevné zázraky 
Co mám na makrofotografii nejraději je její pestrost a dobrodružství při hledání. Pokaždé, když vyrážím na focení, mám před sebou velkou neznámou - najdu vůbec ještě nějaké překvapivé záběry? Podaří se mi je technicky zachytit tak, jak je vidím v hledáčku objektivu a nabídnout  je na fotkách ve srozumitelné podobě? Dá se vůbec do záběru vměstnat moje obrovská radost z objevu a úžas nad neskutečnou tvořivostí přírody? Upřímně řečeno - každá lidská činnost jednou zevšední a vytratí se z ní počáteční nadšení. Po těch dlouhých letech je představa ranního vstávání (kdy je ještě moc brzo ráno na to aby bylo brzo ráno) náročná! Balení těžkého batohu a brašny, toulání se v sychravých nevlídných ránech, stovky strnulých minut vleže na promáčené zemi a hromada dalších “proti” – to vše mi často běží ráno hlavou, když tělo odmítá vystrčit nohy zpod peřiny. Focení makrofotografie je totiž nesmírně náročné nejen technicky, ale I fyzicky. Ale touha po tomhle dobrodružství pro mě byla zatím vždy silnější (já mám totiž výzvy rád!) a odměna je rozhodně přes všechnu její náročnost sladká. Jednou jsou to barvy a jejich nezvyklá kombinace, hra světla s tvary, rosa, která nemá vůbec právo se na pavoučích vláknech udržet, průhled skrz ledové krystalky a vůbec. Už dlouho je to pro mne kouzelný svět a ještě jsem z této definice neslevil. Takže zatím jsem ty nohy ve většině případů brzo ráno nejen z pod peřiny vystrčil, ale i následně položil na zem. 
 
Kdy a kde fotím:
Nejraději brzo ráno v probouzející se přírodě, do které ještě nestačila vstoupit lidská noha, ale i přes den v zimě na horách a u zmrzlých potoků. Hlavně ale všude tam, kde není signál a kde mi v hlavě nezvoní poplašné zvonečky úkolů!
 
Čím se při focení řídím: 
Moje focení není jenom profese nebo koníček. Je to i filosofie. Fotím rád i v počasí, které přiměje hodně lidí zůstat doma 
u kamen nebo pod peřinou. Věřím, že když já obětuji v mrazu a v dešti něco ze svého pohodlí, najdu záběry, které jsou těsně za hranicí lidské představivosti ...něco za něco. Fantazie přírody je nevyčerpatelná a já věřím v životní rovnováhu.
Makrofotografie je svět ve světě a je v něm spousta krásy. Každý povedený záběr mi vždy připomíná, jak je příroda dokonalá a že by k ní měl člověk přistupovat s větší úctou… a že spousta věcí ve srovnání s touhle dokonalostí je malicherná!
 
Technická data vybavení:
Fotoaparát: Nikon F90X, F100, Nikon D3x
Objektivy: 2 x NIKKOR MICRO 60mm, NIKKOR MICRO 70-180mm, NIKKOR 50 mm
Příslušenství: Nikon soupravy blesků a makroblesků, mezikroužky, makroměch a další ….
Fotomateriál:   kinofilm FUJICHROME Professional Velvia
 
 

Zveme Vás na výstavu již zesnulého umělce pana Václava Švejcara. Jeho díla můžete shlédnout v Praha Sykora Home

29.9.2014 6:41:07 - International Art Gallery

Nenechte si ujít jedinečnou výstavu, kterou pořádá Michaela Švejcarová, žena, po zesnulém umělci. Jehož obrazy, jsou zastoupeny ve sbírkách po celém světě. 

Václav Švejcar  

Cesty z Labyrintu

 
„Přál bych si, aby se každý člověk pozastavil na svých cestičkách a i za pomoci mých obrazů našel tu svou Cestu, která mu již nikdy nezatíží jeho svědomí.“ 
 
Václav Švejcar /1962 - 2008/
 
"Nekonečné dálky oceánu, tisíce mil vodní plochy kolem obchodní lodi na všechny strany, tajemné hlubiny pod kýlem a nebeská báň plná miliónů hvězd nad hlavou… To byl začátek mé cesty coby námořníka ze středoevropského státu. Ale měsíce strávené na lodi uprostřed krásných východů a západů slunce do rudnoucích vln oceánu, večery prožité na přídi lodi, kde je slyšet jen hlas moře, noční vlny světélkují fialovou barvou planktonů, vodní tříšť chladící v tropické noci rozpálenou hlavu, která je naplněná tajemnou, pradávnou touhou… Touhou nevyslovitelnou, nedefinovatelnou… Touhou člověka pod nekonečnou velebností nebeské klenby. A mystický zážitek při mém vylodění v Libérii, který mě nechal nahlédnout na druhý břeh naší pozemské pouti. To vše přetavilo mé nitro a tenkrát v Africe mi byl dán Dar vidět vnitřním zrakem světy a krajiny jen tušené. Pak mě už jen krůček dělil ode dne, kdy jsem vzal poprvé do ruky malířskou paletu a štětec a nechal se vést vyšší vůlí při přenášení těchto krajin na plochy mých obrazů." 
 
Václav Švejcar má na svém kontě několik desítek autorských i společných výstav v ČR i v zahraničí, jeho obrazy jsou zastoupeny ve sbírkách po celém světě.
 
Václav Švejcar odešel do světů jen tušených, ale jeho obrazy žijí dál. Poselství v nich ukryté dál lidem předává jeho žena Michaela Švejcarová, nejen na této výstavě, ale také v průběhu koučovacích sezení.
 
„ Napadlo Vás zastavit se někdy uprostřed Labyrintu a rozmyslet se, kudy jít? Souhlasíte s tím, že chodit stále po stejných cestách ke změně a k cestě ven nevede? Bojíte se ale, že sami vykročíte špatným směrem?
Nemusíte na to být sami… mohu Vám pomoci zastavit se ve Vašem Labyrintu, pomoci zpomalit tok myšlenek na úroveň blahodárného klidu a za pomoci otázek najít tu správnou cestu ven. To vše za přítomnosti pozitivní energie obrazů Václava Švejcara, která pomáhá překonávat obtíže tělesné a duševní. I Vy si můžete uzdravit svůj život, své tělo i duši. I Vy můžete najít svou „Cestu z labyrintu.“
Máte chuť žít svůj život jinak?
Máte chuť vstoupit do Vašeho Labyrintu a zastavit se tam se mnou?
 
 Pak se zastavte u mě na Vinohradech …
 
Ing. Michaela Švejcarová - kouč
 

Informace IAG - služby

www.internationalartgallery.org

Kontakty

Telefon: +420 736 688 118
Email: radek@iagallery.org

Partneři projektu
Volná reklamní plocha 200x80px
Volná reklamní plocha 200x80px
Volná reklamní plocha 200x80px
Volná reklamní plocha 200x80px
Volná reklamní plocha 200x80px