Ukončení starých prezentací je za dveřmi a skončí s lednem 2015

3.4.2015 16:50:02 - International Art Gallery

Zvažovali jste někdy o možnosti tisknout svou uměleckou tvorbu na fotoplátno?

Fotografové používají tuto techniku od prvopočátku, kdy klasické fotopapíry a fotografie vytvářené ve fotokomorách, postupně vytlačili z trhu levnější metody a větší formáty. Dnes už tuto technologii a možnosti používá většina fotografů, ale co malíři obrazů? Část umělců si nejspíš řekne originál je jen jeden a není potřeba dělat nějaké kopie, protože to ztrácí smysl. Pak přijde zájemce, který chce koupit třeba právě Vaše umělecké dílo „obraz“ a po nějaké chvíli váhání si řekne, je to na mě moc drahé a obraz nekoupí. Když se nad tím zamyslíme, chtěl obraz koupit, líbil se mu a nejspíš by Vám jako umělci dlouho dělal reklamu a šířil mezi přáteli Vaše umělecké jméno. Jenže rozhodli peníze…na dovolenou, na pračku, na jídlo….Co to pro umělce v konečném důsledku znamená???  Nespokojený zákazník, neboli zákazník, kterého umělec ztratil. Možná se někteří zákazníci vrátí a koupí později Váš obraz, to se stává také, ale je to otázka. Pojďme se podívat na variantu druhou – fotokopie Vašeho obrazu na fotoplátno. Na českém trhu je spousta umělecké tvorby – jestli se to tak vůbec dá nazvat, dovezené z ASIE a za ceny od 700 Kč – 4 500 Kč. To pro české umělce znamená velikou konkurenci, které nikdo, ani stát nezabrání. Jak tomuto čelit, jak proti tomu bojovat a dá se tato skutečnost nějak změnit? ANO dá!! Většina výrobců „nebudeme jmenovat“, ale může jít o výrobce elektroniky, automobilů, nářadí, oblečení atd. mají své produkty zacílené na chudou i movitější klientelu. Zkrátka nechtějí přijít o zákazníka. Podobně by se mohli zachovat i umělci a ještě to má své velké výhody z celkového pohledu, jak vytěsnit zboží z ASIE, které všem umělcům dělá nepříjemnou konkurenci. 

Umělec si svá díla nechá profesionálně nafotografovat, nebo si je nafotí sám s podmínkou velmi slušné kvality a nechá si vytvořit kopie své vlastní tvorby. Umělec tak zájemce, který chce mít doma originální umělecké dílo, nijak neodradí. Kupující má stále ten jeden originál, ale umělec neztratí ani zájemce, který nemá tolik financí a pře sto by daný obraz chtěl. Koupí od umělce tedy fotoplátno, které při dobré kvalitě a opatřené rámem, bude vypadat téměř identicky, jako originál. Kupec fotoplátna tedy již nemá důvod jít do nějaké velkoprodejny a tam si nezakoupí dovezené dílo z ASIE a navíc stále žije s pocitem a vědomím, že nemá originál. Přitom umělci současně dělá reklamu a současně i „naháněče“ dalších kupců. Obraz na fotoplátně se může líbit i jeho přátelům, rodině, nebo obchodnímu partnerovi, kterého umělecké dílo, byť v kopii osloví a řekne si…já si koupím také kopii, nebo rovnou originál. Pro umělce z toho vyplývá, že má zase o trošku větší reklamu a současně s tím, si vydělal na další materiál, jako jsou barvy a plátno. Pokryl tedy své náklady! V této souvislosti je tedy jednoduchá rovnice, pomocí které může využít fotokopie ve svůj prospěch v podobě příjmu, reklamy, budování povědomí o své existenci a navíc tím současně podporuje konkurence schopnost nejen sám sebe, ale i všech ostatních umělců. No není to k zamyšlení?

 

                             RADOZO  „Němé rozhovory těsně po lunární explozi“

Radozo - Němé rozhovory

 Naše galerie www.internationalartgallery.org se již delší dobu zabývá myšlenkou, tuto cestu prodeje uplatnit i v naší internetové galerii a i z tohoto důvodu, hledáme partnera, který by finančně zvýhodnil české umělce při vytváření fotokopií umělecké tvorby na fotoplátně, pře  běžným zákazníkem. Z vlastních zkušeností a zkušeností, některých umělců víme, že někteří tuto formu již dávno využívají. Někteří umělci, především fotografové a grafici dokonce zvažují nákup zařízení, na kterém se dají tisknout  „digitální data“ obrazů, grafiky a fotografií na fotoplátna. Osobně uvedu jeden příklad prodeje kopie svého obrazu „Němé rozhovory těsně po lunární explozi“ jehož originál nabízím za 40 000 Kč a náklady na tvorbu stáli včetně rámu, plátna a barev cca 2 500 Kč, čas tvorby nepočítám, jelikož je malování mým koníčkem. Zájemce o tento obraz neměl vůbec peníze, ale obraz usilovně chtěl. Vytvořil jsme tedy fotokopii tohoto obrazu na fotoplátno a nechal jí dát na blind rám a opatřil stejným rámem. Celkové náklady cca 2 250 Kč a kupující zaplatil 6 000 Kč. Udělal jsem zájemci radost a současně se mi vrátili náklady, které jsem do originálu obrazu investoval.

Máte podobné zkušenosti a chtěli byste nám sdělit i svůj příběh, nebo jste odpůrci fotokopií a nesouhlasíte s touto formou? Napište nám své zkušenosti, článek a doplňte o případně fotografie své tvorby. Ty nejzajímavější reakce a články zveřejníme v příštím vydání našeho měsíčního zpravodaje. Za Vaše názory a reakce děkujeme předem.

Články a postřehy, nebo kritiky posílejte na email:  radek@iagallery.org

3.4.2015 16:45:24 - International Art Gallery

Společná výstava Martiny Grafkové a Zbigniewa Gotta je ovocem jejich přátelství.

Oba umělce od sebe dělily Krkonoše a česko-polské hranice. Teprve umění je spojilo.
Práce Martiny Grafkové jsou na výstavě retrospektivou její tvorby, kterou namalovala za poslední tři roky. Zbigniew Gott vystavuje s výjimkou čtyř starších obrazů, všechny své nové výtvarné práce. Různorodost představených výtvarných prací obou výtvarníků sloučených do jedné společné výstavy, svědčí o širokých a všestranných výtvarných možnostech, které Vás jistě překvapí a zaujmou..

Přijďte se podívat na zajímavou vernisáž, kterou zahájí svou výstavu pod názvem UMĚNÍ BEZ HRANIC

Výstava a zahajovací vernisáž se koná dne 7. 4. 2015 v 17 hodin v malém sále MKS v Nové Pace a potrvá do 29. 4.

Místo výstavy: malý sál MKS

Všichni jste srdečně zváni.
Více informací a pořadatelem výstavy je: MKS Nová Paka

Ukázka z tvorby Martiny Grafkové

Martina Grafková

Ukázka z tvorby Zbigniewa Gotta

Zbigniew Gott

3.4.2015 16:39:07 - International Art Gallery

Chceme touto cestou informovat všechny umělce, kteří s námi vystavují na výstavách s největší účastí návštěvníků na výstavách v Evropě „výstavy v Obchodních domech“
Často se nás ptáte, zda je možné být přítomni v průběhu své výstavy přímo na místě a komunikovat s návštěvníky.  Ano je to možné. Řada umělců tak činí, aniž by se nějak ostýchali a nevidíme na tom vůbec nic špatného. Přímá konfrontace s návštěvníkem je pro spoustu umělců inspirativní a povzbuzuje třeba i chuť do nové tvorby. Je na každém umělci a jeho uvážení, zda tuto formu chce využít. V případě zájmu o setkání s veřejností s neobávejte obrátit na nás a my Vám toto setkání pomůžeme vyřešit lépe, než když si to naplánujete sami…..To nám samozřejmě nevadí, ale naopak. Můžeme Vám zajistit na konkrétní den a dobu, nějaký stoleček a židli. Uvědomíme managery v daném Obchodním domě a v lepším případě se místním rozhlasem může sdělit návštěvníkům informace na pozvání přímo k místu výstavy, kde budete čekat…. Nemůžeme nic slibovat předem, ale učiníme vše dostupné, co bude v našich silách, abychom umělcům pomohli. Vždy nás těší spolupracovat s umělci, kteří se spolupráce nebojí a umí ji využít maximálně.

Pro případ zájmu o tuto službu kontaktujte Blanku Horákovou BBA, na email: blanka@iagallery.org   

3.4.2015 16:36:46 - International Art Gallery

Tvořte si svůj zpravodaj a využijte možnosti, kterou Vám nabízí naše galerie zdarma. Můžete nám zasílat fotografie, články o sobě, své tvorbě, životě, pozvánky na zajímavé výstavy. Plánujete nevšední velkolepou výstavu, vernisáž, nebo chcete několika tisícům lidem ukázat své umělecké dílo, na které jste pyšní? Zašlete nám fotografie a stručné texty a popisky. Pokud budou informace smysluplné a vše v pořádku, navíc zajímavé, máte zveřejnění téměř jisté. Píšete básničky, povídky, zkrátka cokoliv co byste rádi zveřejnili? Napište nám. Měsíční zpravodaj, je rozesílán na několik tisíc emailových adres každý měsíc a má poměrně velkou úspěšnost. Máte možnost zviditelnit se v novinách zdarma, nebo být vidět na internetu? Využijte všechny možnosti, které se Vám nabízí. Staňte se blogery, pisateli, novináři, nebo jen využijte možnosti „Jak být více vidět a úspěšní“

Veškeré texty a fotografie zasílejte na email: radek@iagallery.org

3.4.2015 16:33:36 - International Art Gallery

Buďte světoví umělci a prezentujte se na internetu v cizích jazycích. Využijte možnost překladů textů, monografií a dalších dokumentů od vynikajících překladatelů, které Vám doporučujeme a které jsme vybrali z desítek překladatelů, jako ty nejlepší. Překladatelské služby Vám poskytnou za rozumnou cenu, včas a spolehlivě. Výběr partnerů proběhl formou výběrového řízení a širšího průzkumu ohlasu na poskytované služby, včetně ověřeného a výborného osobního přístupu k zákazníkům. Často se na nás obrací umělci s žádostí o podání bližších informací, ale není to nutné. Pro bližší informace, kontaktujte prosím přímo překladatele. Naši partneři Vám učiní cenovou nabídku přímo na míru – nebojte se odkázat na naši galerii a na to že jste umělci, kteří získali doporučení od nás. Tímto děkujeme našim partnerům překladatelům za jejich pomoc a podporu nejen naší galerii, ale i českým umělcům.

Yes Překlady  Yes Překlady    


Petra Drahošová
Jednatelka společnosti
Tel: +420 777 133 862
Email: preklady@yespreklady.cz

Adresa sídla společnosti:
Horova 2017/12
360 01 Karlovy Vary

Ostatní kontakty:
Telefon kancelář: 00420-353 221 053
Mobily kancelář: 00420-775 133 775 / 00420-775 133 881
(Kontaktní místa pro klienty také v Praze a Plzni viz www.yespreklady.cz.)

Překladatelská společnost YES – překlady a tlumočení, s.r.o. zajišťuje již řadu let kompletní překladatelské a tlumočnické služby ve více než 80 jazycích. Sehraný tým zkušených a kvalitních překladatelů bude s radostí k dispozici i Vám.


MUDr. Boris Ulybin

K Vašim službám:
Tel:  + 420 776 157 772
Email:  ulybin.boris@gmail.com

Adresa:                        
kancelář č. 111
Revoluční 13
110 00 Praha1


Překladatel a tlumočník
Překlady textů do jazyků: Francouzština, Angličtina, Ruština
 

3.4.2015 16:32:13 - International Art Gallery

Vážení umělci, abychom mohli pochod Prahou uskutečnit, potřebujeme především větší zájem ze strany „účastníků“ umělců. Pokud se nám podaří zapojit do tohoto projektu nad 20 umělců, jdeme do toho! Uvědomte své přátelé umělce a přidejte se k ostatním. Pomalu se nám blíží termín k uspořádání pochodu Prahou a z tohoto důvodu, bychom rádi naše řady rozšířili. Vyzýváme znovu umělce k projevení zájmu. Čím více umělců se do akce zapojí, tím větší bude úspěch a zážitek. Trochu recese a legrace spojené s přátelským setkáním a sledováním reakcí veřejnosti, na které budeme jednou vzpomínat, nás nestojí nic víc, než trochu času a možná odvahy. Nenadávejte v teple svých domovů a zapojte se s námi do tohoto významného projektu!!

Pro připomenutí průběhu a významu pochodu Prahou:

V letošním roce počátkem června, bychom konečně rádi uskutečnili již několikrát zmiňovaný pochod ulicemi staré části PRAHY – podněty vzešly od Vás umělců   !!!!! 

Pochodem chceme upoutat pozornost veřejnosti na existenci umělců a české umělecké tvorby, která je postupem času vytlačována plagiáty z ASIE – fotokopie a náhražky uměleckých děl, které nemají s českou kulturou vůbec nic společného a navíc vytváří v naší zemi nerovné podmínky konkurence schopnosti českých umělců! Pochod s „Obrazy na zádech“ je dobrovolný a veškerá umělecká díla, která si umělci vezmou „na sebe“ budou prodejná. Průběh pochodu, trasu a další podrobnosti Vám sdělíme v průběhu měsíce května. Tuto zajímavou akci, bychom rádi zakončili přátelským posezením v některé z venkovních restaurací nebo kavárně….což ještě doladíme.  Prozatím máme představu sjednoceného poznávacího prvku – černý deštník, klobouk či něco podobného. Celkový průběh „pochodu“ budeme zaznamenávat na nejrůznější mobilní kamerová zařízení…mobily, kamery, fotoaparáty a následně z těchto záznamů vytvořit zajímavé video, které umístíme na Youtube, facebook a další sociální sítě…. Následně chceme uskutečnit jednání s MK ČR a pohovořit na téma o současném stavu české kultury, podpory umělců a českých soukromých galerií, které nemají rovné podmínky jako státní a městské galerie.

Součástí této poklidné akce, by bylo sepsání petice - o názorech českých umělců a nerovných podmínkách – předmětem debaty. Následně sestavenou listinu „petici“ zašleme podepsanou na Ministerstvo kultury ČR.

Samotným pochodem chceme dále upozornit a připomenout veřejnosti, že v dobách státních převratů, změn a dalších historických událostí, byli umělci vždy v předních řadách a český národ je následoval. Umělci by měli mít své místo a podporu státu….pomáháme budovat naši zemi a jsme součástí české hrdosti a kultury.

Případní zájemci o účast „pochod Prahou“ prosím kontaktujte nás. Další informace budeme sdělovat osobně, průběžné informace poté opět ve zpravodaji.    
Kontakt:  radek@iagallery.org

3.4.2015 16:24:44 - International Art Gallery

Výběr umělců, kteří mají zájem o prezentaci své tvorby v uměleckém manažerském kalendáři, budeme uzavírat do 20. května 2015. Prozatím je ještě nějaká možnost výběru týdne, ve kterém chtějí mít umělci svá díla prezentovaná, ale postupně se nám pozice zaplňují!! Pokud o tomto druhu své podpory a prezentace uvažujete, neváhejte a zamluvte si pozici co nejdříve. Prezentace v kalendáři se umělcům v předchozím roce velmi osvědčily a někteří díky prezentaci v kalendáři prodali i několik  svých uměleckých děl.

Pro připomenutí podmínek

Co získá umělec svou prezentací v kalendáři a jaké jsou podmínky.

Každý umělec se může v kalendáři prezentovat nejvýše 3 uměleckými díly, abychom mohli dát prostor více umělcům - maximálně 52 umělců po 1 prezentaci.  Počet výtisků kalendářů bude nejméně 2 000 ks, ale je možné že množství bude i daleko větší – rádi bychom dosáhli 5 000 ks a více.

Vzhledem ke skutečnosti, že většina kalendářů bude opět distribuovaná mezi významnější společnosti nejen v ČR, ale i v zahraničí, buduje si každý umělec, který zde bude prezentovat své umělecké jméno. Není tedy vůbec vyloučené, že ho osloví i potencionální zájemci o koupi některého uměleckého díla z jeho tvorby, jak tomu bylo podle našich průzkumů i v roce 2014, kdy několik umělců prodalo svá díla právě na základě prezentace v kalendáři.

Pokud budete mít zájem o prezentaci v kalendáři pro rok 2016, potřebujeme od Vás zaslání náhledu alespoň 3 fotografií v příslušné kvalitě – bez odlesků nebo rozmazané atd. Z těchto náhledů poté vybereme to nejlepší umělecké dílo vhodné k prezentaci. V případě, že budou všechny fotografie v optimální kvalitě, ponecháme toto rozhodnutí na Vás.

Každá prezentace bude mít pod obrázkem uměleckého díla v kalendáři „odkaz na webové stránky umělce – podnikajícího umělce“.

Cenové podmínky:

Registrovaní umělci v naší internetové galerii: 1 prezentované umělecké dílo cena 1 200 Kč + DPH
Umělec k jedné své prezentaci získá jako bonus 7 ks kalendářů zdarma 
Neregistrovaní umělci v naší galerii: 1 prezentované umělecké dílo cena 1 500 Kč + DPH
Umělec k jedné své prezentaci získá jako bonus 7 ks kalendářů zdarma
Prezentace umělců – společností „umělecký kovář, truhlář a další“ podnikající na ŽL jako živnostníci, budou mít cenové podmínky následovné: 1 prezentace   cena 4 000 Kč + DPH
Podnikající umělec k jedné své prezentaci získá jako bonus 15 ks kalendářů zdarma
 

Konečná cena 1 kalendáře bude k volnému prodeji za 79 Kč včetně DPH.

Titulní strana kalendáře

Kalendář na rok 2016

V případě Vašeho zájmu zasílejte 3 fotografie k náhledu na adresu :  milena@iagallery.org 

Pro rychlé informace volejte:

Milena Exnerová
tel:
737 286 048 

3.4.2015 16:19:54 - International Art Gallery

Pro umělce, kteří projeví zájem o zdokonalení se v internetovém marketingu „jak se účinně prezentovat v moderní době“ chystáme marketingový E-book, ve kterém se umělec dozví několik užitečných rad, jak se prezentovat v dnešní době na internetu, výklad a význam pojmů, účinnosti PR článků a obrázků, internetová placená reklama, jak si vytvořit reklamu zdarma, jak využít ve svůj prospěch nabídku naší internetové galerie www.internationalartgallery.org a jak moc je důležité mít své prezentace i v cizích jazycích. Dále jak  neutrácet peníze za důležité služby, které umělcům nabízíme zdarma a ti je často neumí využít, přes skutečnost, že formou zpravodaje informace zasíláme. Jak si vytvořit vlastní soutěž na internetu a tím podpořit ZDARMA své zviditelnění, co to jsou webové odkazy a jak jsou velmi důležité a další rady, které při trošce snahy a úsilí mohou výrazně změnit život umělce.

Jinými slovy jak být moderní a úspěšný umělec a jak neplatit zbytečné peníze nebo vůbec žádné, při své propagaci a reklamě. Závěrem ještě připomeneme „není to nic složitého“, stačí se řídit radami, které umělcům poskytujeme a poté ochota učit se rady využívat.

Vše doplněno o navigační obrázky, odkazy s příklady na již fungující umělce, kteří moderní způsoby využívají.

Běžná cena E-booku je 1 500 Kč, pro české umělce máme slevu na 480 Kč včetně DPH.

Termín dodání E-booku v elektronické podobě je max. 7 dnů. Případní zájemci nám napište svůj zájem na email: radek@iagallery.org

Do předmětu uveďte E-book – IAGallery.org

3.4.2015 16:10:26 - International Art Gallery

Hledáte možnost jak a kde vystavovat obrazy a neutrácet zbytečně za služby, které nemají význam?

Je pro umělce důležitější „falešný“ dobrý pocit z uspořádané výstavy v městské galerii, která má měsíční návštěvnost cca 30 – 60 lidí, nebo skutečná a účinná výstava obrazů před širokou veřejností?  Co je pro české umělce vlastně důležité? Touto otázkou se zabývá tým vedení galerie www.internationalartgallery.org, již několik let. Jistě se všichni ti, kdo se touto problematikou zabývají, shodnou na faktu, že výstavy obrazů, by měly mít dostatečnou návštěvnost a umělecká díla by se měla prodávat. Zcela jistě je to první a základní předpoklad úspěchu umělce i galeristy, ale jsou tu i další faktory, které je potřeba vědět.  Poptávka po uměleckých dílech ze strany veřejnosti a sběratelů, nedostatek financí v rodinných pokladnách a další. Podle průzkumů je počet umělců v ČR oproti ostatním zemím velice nadprůměrný a poptávka po umělecké tvorbě naopak extrémně nízká. Připočteme- li pak k tomuto faktu další důležitý činitel, uspěchanou moderní dobu, internetové prodejní galerie, přesycenost trhu levným uměním z ASIE a nedostatek času a financí, je téměř zázrak, že některé kamenné a městské galerie, vůbec ještě fungují a že umělce ještě baví, tvořit umělecká díla do svých skladů. Obzvláště pokud zvážíme i laxní přístup některých galeristů, kteří usnuli v době největšího rozpuku prodeje umění v ČR před 15 lety a do současnosti hledají jen uchlácholení ve smyslu, ono se to otočí, místo toho, aby hledali nové cesty a prezentace umělců rozšířili o další možnosti, které dnešní doba nabízí.

Tým galerie www.internationalartgallery.org  si tyto všechny otázky a podněty spojil a s projektem „přiblížení umění k lidem“ a představil hned několik řešení, jak českým umělcům pomoct a jak oživit zájem veřejnosti, která do galerií přestala chodit. Ptáte se, jaká řešení to jsou?

Záleží na každém jednotlivém umělci, jak si odpoví a jaké řešení je ochoten uznat jako vhodné.

Srovnání

Důležité faktory k úspěchu umělce

Výstava v běžné galerii

Výstava s Internationalartgallery.org

 

Časová náročnost instalace a deinstalace (průměr)

5h   

4h

Finanční náklady doprava (průměr)

300 Kč

300 Kč

Platba za výstavu

0 - 30 000 Kč

 4 500 Kč

Návštěvnost v místě výstavy (průměr)

60 lidí

300 000 lidí

Mediální elektronická propagace za 1 měsíc (průměr návštěvnosti webu)

150 návštěv webu - bez zpravodaje

40 000 návštěv + zpravodaj

Důležité a odkazově silné podpůrné články pro umělce na internetu

účinné odkazy na umělce, doba neomezená/0 Kč

NE

ANO

Tisková propagace umělce letáky 300 ks + 1 x plakát (průměr)

3 500 Kč

1 600 Kč

Počet prodaných uměleckých děl / 1 měsíc / průměr z 1 výstavy v dlouhodobém měřítku

0 - 1 umělecké dílo

3 - 4 umělecká díla

Podpora odkazu z galerie na web umělce

NE

ANO

Provize z prodeje uměleckých děl (průměr)

25%

0%

Další poplatky (průměr)

0 Kč

1% z celkové ceny děl,marketingový poplatek

Prodej uměleckých děl formou ART ŠEKŮ

NE

ANO

Jak galerie usilují o nápravu?

Ohlasy široké veřejnosti – budování podnětu k nakupování českého umění, změna postoje široké veřejnosti k umělecké tvorbě a nákupu českého umění před uměním z ASIE / 1 měsíc

0 obyvatel

3 milióny obyvatel každý měsíc

Upřednostnění některých umělců – výstavy pouze pro určité umělce

ANO

BEZ OMEZENÍ

Komunikace s umělcem, služby, řešení prodejů v ČR a do zahraničí

6h / 5 – 6 dnů v týdnu

24h /7 dnů v týdnu

3.4.2015 15:47:16 - International Art Gallery

BártaRadek:  pane Bárto, nejdříve Vás trošku představím osobně, protože jste jeden z mála umělců „kovářů“, které jsem měl tu čest poznat a navíc, mě Vaše tvorba velmi zajímá a fascinuje. Vlastně jsem Vám to ani nikdy neřekl, ale sám jsem ke kovařině vždy tíhl a dokonce i pár mých uměleckých děl obsahuje částečně kovářskou práci. Vím o Vás, že jste uznávaný český umělecký kovář, sochař a designer a že často hledáte inspiraci i materiály v přírodě. Dokonce jak uvádíte, je to nekonečná pokladnice nápadů a inspirace. Ostatně, podobně tak jako Vy to vnímá a cítí více umělců. Vy jste ale člověk, který hledá výzvy „ je to tak“ a pro svá umělecká díla používá velmi často různorodé materiály, které v dokonalé kompozici a vzájemném vztahu vytvářejí smyslnou symbiózu. Materiály ke svým uměleckým dílům hledáte po různých částech světa, čímž svým uměleckým dílům dodáváte dokonalý punc originality a výjimečnosti.

Bárta:  ano je to tak jak říkáte. Rád zpracovávám přírodní materiály, mramor, žulu, sklo a vytvářím kompozice s houževnatým materiálem, většinou je to nerez a titan. Taková spojení mi dovolují vdechnout květině, zvířeti, zvláštní jemnost a křehkost a na dotek velmi příjemný pocit. Kompozice a sochy, které opouští můj ateliér „kovárnu“, jsou vhodné pro rezidence, obývací plochy, ale i zahradní architekturu. Místo určení mi napoví materiál a samozřejmostí je i zakázková tvorba.

Radek:  mohu potvrdit, že Vaše umělecké kovářské sochy jsou opravdu výjimečné  a není tedy divu, že většina Vašich uměleckých děl v art designovém duchu jsou zastoupená ve sbírkách po celém světě a na poměrně hodně prestižních místech… to je čest!  Vaše umělecká díla mohou lidé spatřit při cestování a poznávání nejkrásnějších míst v Dubaji, stejně tak jako v Japonsku, USA nebo Evropě. Vaše umělecká díla mají v oblibě šejkové, významné osobnosti z politiky, sběratelé i významné galerie.

Jak jste vlastně začínal a jak jste se k umělecké kovařině vlastně dostal?

Bárta:  Svá základní studia jsem proplouval v dobrém prospěchu, ale upřímně, kreslení, přírodopis, zeměpis a dějepis byl na tom daleko lépe. To taky rozhodovalo o mém výběru povolání.
Lesník nebo kovář? Zvítězilo kovářství. Měl jsem štěstí, že brali jednoho učně a zrovna vybrali mě.
Ustředí uměleckých řemesel, bylo mé působiště řadu roků. Zde jsem se setkal se zajímavými pracemi, mezi které patřily velké plastiky významných brněnských sochařů. Ty ovlivnily mé další rozhodování, jakým směrem se budu ubírat dále. Doma jsem si časem vybudoval malou kovárnu, kde jsem začal vymýšlet a tvořit šperky.  Kované šperky klasické mě však dlouho nebavily a začal jsem vytvářet nerezové šperky kombinované s drahými kameny. Pak jsem měl asi štěstí, protože mě v těchto mých začátcích oslovila módní návrhářka Iveta Řádková. S Ivetou a s novými kolekcemi šperků jsme pak jezdili po republice na módní přehlídky.  Zde jsem se potkal s mladými Miss např. Monika Žídková, Katka Stočesová a s modelkami  Ivou  Kubelkovou, Alenou  Šeredovou..... Při přehlídkách jsem se také spřátelil s vynikající slovenskou zpěvačkou Sisou Sklovskou. Výborná zpěvačka a skvělý člověk. Po  vlně přehlídek jsem se soustředil na větší objemnější výrobky.  Kombinoval jsem kámen dovezený z Chorvatska, krásný mramor, který mi připomínal části koster zvířat. Začal jsem je doplňovat nerezem a moje sochy upoutaly pozornost několika lidí, kteří mi doporučili, abych je vystavil.

            Ukázka tvorby „Radomír Bárta“

Bárta

Bárta

Radek:   je velmi zajímavé Vás poslouchat a musím říct, že ten Váš start byl asi hodně rychlý a hrálo v něm roli také štěstí, které Vás posunulo hodně dopředu. Jak to potom bylo s výstavami? Určitě Vás to muselo lákat.

Bárta:  tak to je samozřejmé, že mě výstavy lákaly. První moje výstava byla v Tišnově Předklášteří  v areálu muzea a další výstava byla už v Mnichově na veletrhu. Tady jsem byl mnohokrát.
Na jedné výstavě v Mnichově jsem měl také štěstí a oslovil mě zde jeden člověk, který pořádá výstavy v Dubaji. Druhý rok jsem to tam vyzkoušel s kolegou z Prahy, který vyrábí umělecké sklo. Připravili jsme nové exponáty a vydali se do světa. Dubaj byla pro nás asi největší úspěšné místo. Vždy tam byl a stále je, velký zájem o umění a místní milovníci umění se na nás dívali s udivenými pohledy. O to více pak, když jsme jim řekli, že jsme z České republiky. Často nás tam na výstavě navštěvovali majitelé uměleckých galerií s různými otázkami. Navštívil nás i jeden francouzský galerista architekt, kterému se velmi zalíbily má díla. Po návštěvě  v soukromí a jeho galerie jsme se domluvili na spolupráci, která se časem ukázala jako velmi plodná. Bohužel trvala jen asi 4 roky. O konec spolupráce se postarala Pražská umělecká obchodní agentura SANS SOUCI pod vedením M.CH……….raději nebudu zmiňovat. Tato firma, si ode mě půjčila sochu Rejnoka -Manty rozpětí cca 1,7m, která byla následně umístěna ve zmíněné galerii na veletrhu v Abu Dhabí  v Dubaji a po veletrhu, že mi ji vrátí. Bohužel již 5 roků čekáme na sochy nebo peníze, ale ani přes výzvy a urgence, dělají jako by mě neznali. Firma už ani neodpovídá... Po této trapné situaci se pak místní galerista rozzlobil a spolupráci se mnou ukončil. Na rozdíl od našich evropských galerií, tato galerie v Abu Dhabí  vykupovala téměř polovinu soch předem, do svého vlastnictví. Co na to dále říct? S  firmou Sans Souci by neměli naši umělci již spolupracovat, protože je nanejvýš pravděpodobné, že se bude vše opakovat. Firmu Sans Souci již nechci ani vidět.....Spousta práce a hlavně dobré jméno je pryč. Toto jsou nevratné skvrny na podnikání. Takže kolegové, pozor na firmy-agentury!!! Bez smlouvy nepředat ani hřebík. Drahé poznání.

Radek: to je velice nečestné a nemilé, co jste nyní uváděl za špatné zkušenosti. Je vidět, že ve Vás je stále hněv a beznaděj. Vraťme se ale ještě k Dubaji. Podle toho co říkáte, je v Dubaji o umění skutečný zájem a nejspíš se tam daří i umělcům z jiných koutů světa. Co byste doporučil českým umělcům, kteří se snaží prosadit?

Bárta: V prezentaci umělců je nyní mnoho možností a je asi nejvhodnější si najít spolehlivého odborníka, který udělá umělci perfektní webové stránky. Reklamu a svou prestiž si musí každý umělec budovat sám. Dobrou nebo špatnou, podle výsledků práce. Vycestovat do zahraničí na výstavu se svými uměleckými díly a nebát se, to je hned dalším důležitým  krokem. Jezdit na výstavy a veletrhy, kde si umělce všimnou movitější zákazníci. A hlavně by měli být umělci originální. Jenže to stojí hodně peněz a hlavně prezentovat se na internetu je pro řadu umělců velmi složité, pokud nerozumí dokonale všem možnostem…dá se hodně prodělat za špatnou prezentaci a internetové galerie jsou většinou pouze pasivní.  To mě právě na Vaší galerii uchvacuje, Radku. Jste jiní a skutečně se snažíte a dáváte umělcům perfektní podmínky, prakticky zadarmo. Mám přátele v zahraničí a ti do prezentací ve webových galeriích vkládají velmi vysoké částky, a i tak se jim to vyplatí, protože jsou vidět. Každý zákazník, zájemce o koupi uměleckého díla se přece ujišťuje, že je umělec známý …. a pokud se o umělci na internetu nenajde dost informací, má umělec smůlu…..obchod nebude.

Radek:  díky za poklonu,takto upřímně bych to nečekal.  Je vidět, že máte přehled a že se zajímáte i o moderní způsob prezentace, který má smysl. Bohužel musím říct, že sousta umělců hlavně v ČR si toto moc neuvědomují. Stačí jim výstava v nějaké městské galerii, kde mají vše zadarmo, bez ohledu na velmi nízké návštěvnosti a jsou spokojení.

Bárta:  je to jejich škoda, ale oni na to časem přijdou, že je už dávno jiná doba. Měli by se podívat trochu ven za naše hranice, aby pochopili, že zahraniční umělci se opravdu snaží a investují do sebe. Pak se jim také daří a vlastně je to velmi jednoduché. Důležité je prostě být vidět a ve světě se prodeji umění daří 10 x lépe než u nás v ČR.

Bárta

Radek:  vrátím se k té originalitě umělecké tvorby….. ono najít nějaký nový styl, směr, není vůbec jednoduché.  Chce to dobrou inspiraci a nebát se. Jak to děláte Vy pane Bárto?

Bárta:  osobně ve své tvorbě preferuji originální nápady, nemám rád kopírování. Ale přece jen ponaučení a myšlenky světoznámého sochaře Henry Moora si nenechám ujít. Jeho tvorba mne určitě oslovuje a provokuje. Samozřejmě je ještě několik dalších sochařů, kteří se mi líbí a inspirují.
Jsem rád, že se živím jako umělecký kovář a daří se mi tu inspiraci najít. Být svůj se vyplácí, a proto mě tvorba také stále baví a naplňuje.  Živit se ale jenom sochařinou je pro mne dosti nejisté, proto rád dělám i na zakázku. Co dál říct našim umělcům? Myslím si, že život českých umělců není jednoduchý. Rušivé elementy jako papírování a věčné smlouvání o cenách nikoho z nás nebaví a odvádí od práce, která nás baví. Považuji se za šťastného člověka, protože práce  je mým koníčkem. Ještě bych dodal, že dobrá práce chce čas a peníze. Bez těchto dvou nutných faktorů se dá udělat jen velmi málo.
Jsem rád, že si mne vybrala pro spolupráci internationalartgallery, protože se snaží s umělcem spolupracovat. Dobře se staráte o propagaci umělců, kterou tak moc každý potřebuje.
Prezentace v této galerii beru jako prestižní a budu rád spolupracovat i nadále.

Bárta

Radek: opět děkuji za poklonu a chválu. Víte pane Bárto, ono to není jednoduché a je to i pro nás běh na velmi dlouhou trať. Kdyby bylo více takových umělců, jako jste třeba Vy, bylo by to jednodušší. Jen pro zajímavost webové stránky www.internationalartgallery.org, prošly už po několikáté převratným vývojem a oproti běžné webové stránce umělce je web naší galerie, zhruba 100 x finančně nákladnější. To jsou neskutečné peníze, že si to ani neumíte představit. Na druhou stranu poskytujeme umělcům spoustu výhod a služeb zdarma, abychom se prosadili ve světě internetu po celé matičce Zemi. Teď už čekáme jen na poslední doladění a opět bude web v několika jazycích, jak tomu bylo v předchozí době. Zatím máme časový skluz a to nás trápí. Kontaktují nás opět a už zase, umělci ze zahraničí, kteří se u nás prezentují a chtějí naše služby využívat.

No nic, trochu jsem se rozpovídal o naší webové galerii, je to ožehavé téma, kterým náš tým denně žije…… Na závěr se Vás pane Bárto zeptám. Co nyní plánujete a na čem pracujete? Vím, že pro Vás je promarněný den noční můrou, protože jste velmi aktivní. Na co se mohou případní zájemci o Vaše umělecká díla těšit?

Bárta: Nyní pracuji na zakázce pro firmu BONERA, dělám pro ně kamzíka výška 2m a materiál nerez. Další moje tvorba je u vás na webu internationalartgallery.org. Kytice lotosových květů, ploutev, strom, skleněný rejnok a další. Možná bych i zmínil, že připravuji nabídku, prozatím v náhledech a technických řešeních, pro Katarského prince, tak nevím co dříve a ani jak to dopadne. Musím se snažit …….jako každý, kdo svou práci a život myslí vážně. Českým umělcům, bych ještě chtěl říct, aby vydrželi a trochu se více snažili, jinak nás moderní doba zazdí…..pak aby se tak nebáli do sebe více investovat, nechat se zastupovat odborníky hlavně přes internet…..Pak to chce výstavy, výstavy a výstavy…..pokud možno hodně veřejné…jednou se to štěstí usměje …..

Radek:  Pane Bárto Vy jste hodně pozitivní a dost upřímný člověk. Je vidět, že se s ničím moc nepářete a víte co chcete…tak by to mělo být.  Já Vám děkuji za rozhovor a přeji za celý tým naší galerie, aby se Vám dařilo a aby Vám dopadla ta zakázka pro prince. Nejvíce ale, abyste byl zdraví a vydržel Vám ten neuvěřitelný elán …….

3.3.2015 21:29:57 - International Art Gallery

Přihlaste se k prezentaci svých uměleckých děl v novém kalendáři. V letošním roce máme pro Vás lákavou nabídku a uspokojíme přibližně 40 – 52 umělců.

Co získá umělec svou prezentací v kalendáři a jaké jsou podmínky?
Každý umělec se může v kalendáři prezentovat nejvýše 3 uměleckými díly, abychom mohli dát prostor více umělcům - maximálně 52 umělců po 1 prezentaci. Počet výtisků kalendářů bude nejméně 2 000 ks, ale je možné že množství bude i daleko větší – rádi bychom dosáhli 5 000 ks a více. Vzhledem ke skutečnosti, že většina kalendářů bude opět distribuovaná mezi významnější společnosti nejen v ČR, ale i v zahraničí, buduje si každý umělec, který se zde bude prezentovat své umělecké jméno. Není tedy vůbec vyloučené, že ho osloví i potencionální zájemci o koupi některého uměleckého díla z jeho tvorby, jak tomu bylo podle našich průzkumů i v roce 2014, kdy několik umělců prodalo svá díla právě na základě prezentace v kalendáři.

Pokud budete mít zájem o prezentaci v kalendáři pro rok 2016, potřebujeme od Vás zaslání náhledu alespoň 3 fotografií v příslušné kvalitě – bez odlesků nebo rozmazané atd. Z těchto náhledů poté vybereme to nejlepší umělecké dílo vhodné k prezentaci. V případě, že budou všechny fotografie v optimální kvalitě, ponecháme toto rozhodnutí na Vás.

Každá prezentace bude mít pod obrázkem uměleckého díla v kalendáři „odkaz na webové stránky umělce – podnikajícího umělce“.

Cenové podmínky:

Registrovaní umělci v naší internetové galerii: 1 prezentované umělecké dílo cena 1 200 Kč + DPH
Umělec k jedné své prezentaci získá jako bonus 7 ks kalendářů zdarma 
Neregistrovaní umělci v naší galerii: 1 prezentované umělecké dílo cena 1 500 Kč + DPH
Umělec k jedné své prezentaci získá jako bonus 7 ks kalendářů zdarma
Prezentace umělců – společností „umělecký kovář, truhlář a další“ podnikající na ŽL jako živnostníci, budou mít cenové podmínky následovné: 1 prezentace   cena 4 000 Kč + DPH
Podnikající umělec k jedné své prezentaci získá jako bonus 15 ks kalendářů zdarma


Konečná cena 1 kalendáře bude k volnému prodeji za 79 Kč včetně DPH.

Grafické zpracování minulého kalendáře, který získal uznání za grafiku. Nový kalendář chceme graficky navrhnout v podobném duchu.

Předběžný návrh titulní strany kalendáře 
Kalendář - International Art Gallery

V případě Vašeho zájmu zasílejte 3 fotografie k náhledu na adresu :  milena@iagallery.org  

Pro rychlé informace volejte
Milena Exnerová
tel: +420 737 286 048  

3.3.2015 21:27:38 - International Art Gallery

Vážení umělci, v letošním roce počátkem června, bychom konečně rádi uskutečnili již několikrát zmiňovaný pochod ulicemi staré části PRAHY.  Pochodem chceme upoutat pozornost veřejnosti na existenci umělců a české umělecké tvorby, která je postupem času vytlačována plagiáty z ASIE – fotokopie a náhražky uměleckých děl, které nemají s českou kulturou vůbec nic společného a navíc vytváří v naší zemi nerovné podmínky konkurence schopnosti českých umělců! Pochod s „Obrazy na zádech“ je dobrovolný a veškerá umělecká díla, která si umělci vezmou „na sebe“ budou prodejná. Průběh pochodu, trasu a další podrobnosti Vám sdělíme v průběhu měsíce května. Tuto zajímavou akci, bychom rádi zakončili přátelským posezením v některé z venkovních restaurací nebo kavárně….což ještě doladíme.  Prozatím máme představu sjednoceného poznávacího prvku – černý deštník, klobouk či něco podobného. Celkový průběh „pochodu“ budeme zaznamenávat na nejrůznější mobilní kamerová zařízení…mobily, kamery, fotoaparáty a následně z těchto záznamů vytvořit zajímavé video, které umístíme na Youtube, facebook a další sociální sítě…. Následně chceme uskutečnit jednání s MK a pohovořit na téma o současném stavu české kultury, podpory umělců a českých soukromých galerií, které nemají rovné podmínky jako státní a městské galerie. 
Součástí této poklidné akce, by bylo sepsání petice - o názorech českých umělců a nerovných podmínkách – předmětem debaty. Následně sestavenou listinu „petici“ zašleme podepsanou na Ministerstvo kultury ČR.

Samotným pochodem chceme dále upozornit a připomenout veřejnosti, že v dobách státních převratů, změn a dalších historických událostí, byli umělci vždy v předních řadách a český národ je následoval. Umělci by měli mít své místo a podporu státu….pomáháme budovat naši zemi a jsme součástí české hrdosti a kultury.

Případní zájemci o účast „pochod Prahou“ prosím kontaktujte nás. Další informace budeme sdělovat osobně, průběžné informace poté opět ve zpravodaji.    
Kontakt:    radek@iagallery.org 

3.3.2015 21:24:10 - International Art Gallery

Hrajte s námi na Facebooku a vyhrajte některý z 5-ti obrazů. Soutěžní otázky pro Vás nebudou jistě vůbec složité. Pozvánku do soutěže můžete rozesílat libovolně mezi své přátele, sdílet přes všechny sociální sítě a pro více informací se podívejte na níže uvedené odkazy. Zapojte také své kamarády a známé, zašlete jim níže uvedené odkazy. Kdo nic nezkusí, sice nic nezkazí, ale také nemá šanci vyhrát. Kdo si hraje, nezlobí.

Facebooku:
https://www.facebook.com/InternationalArtGallery.org

Webu:
http://www.internationalartgallery.org/soutez.asp

 

3.3.2015 21:10:46 - International Art Gallery

Jiří poledníčekRozhovor na téma „život a kariéra uznávaných českých umělců“ očima jedinečného fotografa, grafika a uznávaného umělce nejen v ČR, ale i v zahraničí Jiřího Poledníčka v rozhovoru s Radoslavem Novotným – Internationalartgallery.org. 

Radek: chvíli přemýšlím, kde by bylo nejvhodnější začít……představit veřejnosti, kolegům umělcům, takového ojedinělého umělce jakým jste Vy pane Jiří, není zrovna jednoduché. Vím o Vás několik pozoruhodných informací a známe se sotva třetím rokem, ale i tak dle mého úsudku jste jeden z výjimečných českých umělců, se kterými jsem měl tu čest se setkat osobně. Nebudu tedy předbíhat a dříve než začneme, tak Vám chci poděkovat za čas, který jste si udělal k našemu rozhovoru. Jste velmi vytížený člověk a poměrně často i na cestách v zahraničí…..začnu tedy postupně.  Povězte nám o sobě pár informací. Jaké byly Vaše začátky v umělecké oblasti a tak všeobecně co Vás v životě provází, baví, alespoň průřezem ….

Jiří: budu poněkud stručnější. Dětství přeskočíme, protože bychom se nejspíš nedostali k tomu hlavnímu tématu. Má mladá léta a studia jsem završil Vysokou školou Technický obor energetické stroje a zařízení, takže jak by se asi dalo možná předpokládat, nějaká spojitost studií s uměleckou kariérou tu zrovna není. Přes to jsem se o umění zajímal již v průběhu studií. Především mě poutala a lákala fotografie a s vlastními uměleckými fotografiemi jsem často experimentoval. V té době, berme v úvahu, že byla 80tá léta, bylo nezbytné využít dosaženého vzdělání. Budoucnost jsem spatřoval v průmyslu a rozvoji technologií. Měl jsem ambice, hodně energie a chuť pracovat. Jedno z mých prvních zaměstnání bylo v teplárně jako směnový inženýr, ale postupně jsem dosáhl až funkce ředitele teplárny Michle.
V roce 1989, po sametové revoluci, jsem se chopil příležitosti, které změna režimu nabízela a začal jsem soukromě podnikat a dokonce postupně založil několik firem. Souběžně jsem však pracoval i v oblasti dalšího vzdělávání, a to na zdokonalení se ve využití různých počítačových aplikací – programů, které mě s fotografií spojovaly a bavily, nejvíce Adobe Photoshop a využití jeho hraničních až extrémních možností v oblasti fotografie.   
 
Radek: nezlobte se, ale musím to tak říct, pane Jiří……to byla odpověď jako z jiného světa. Nedokáži si představit, kolik energie jste musel vynaložit …podnikání, rodina, koníčky…složité programy….samozřejmě dnes již známé programy a převážně v českých verzích, ale tak to dříve nebylo. Musel jste to hodně milovat, že Vás to přivedlo, až k takové dokonalosti, jak je vidět na Vašich uměleckých dílech   - Fotografie skla s grafickou úpravou a to vše ve velmi vysoké kvalitě. Při tom všem jste založil několik  firem, skoro mám nutkání položit otázku, kdy jste spal a jedl? Je vidět, že jste neuvěřitelně energický a pracovitý člověk. Vraťme se ale k umění a Vaší tvorbě. Jak jste se vůbec prosadil v uměleckém světě? Jaké byly Vaše začátky?

Jiří: focení bylo pro mě velkou inspirací a výzvou, ale možná i vzhledem k mému oboru, mě přece jen více lákalo prostředí technologií…technická fotografie a dosažení a zvládnutí těch nejobtížnějších fotografických postupů. Focení kovů, keramiky, skla…především tedy to sklo, to byla pro mě opravdová výzva a potěšení, kterému jsem nejspíš propadl navždy.  Slušné, a pro mne uspokojivé výsledky se časem stále zlepšovaly. Postupně jsem své fotografie i zapůjčoval a pronajímal, některé mé práce, byly zakoupené a zakomponované do atraktivních interiérů.  Vzpomínám….má první výstava byla „Czech Art Festival 2007“, kde moje expozice zvítězila v oboru fotografie, což bylo pro mne hnacím motorem a velkým úspěchem. Od té doby jsem téměř každý rok uspořádal jednu či více výstav po celé ČR. A s tím časem máte pravdu. Když chce člověk něco dělat na dobré úrovni, musí tomu odevzdat příslušné množství času. Proto vznikla většina  mých prací hlavně až v nočních hodinách, kdy jsem tvořil místo spánku.

Radek: postupně se dostáváme k Vaší umělecké kariéře a já o Vás vím, že zmíněný úspěch na výstavě Czech Art Festival 2007, byl ve skutečnosti jen počátkem dalších a ještě významnějších úspěchů. Prozraďte nám na sebe, pane Jiří, trochu více. Máte za sebou významná ocenění a přinejmenším Evropské prvenství v unikátní soutěži světových fotografů….

Jiří: Ano……to je pravda a skutečně další soutěže a výstavy mi přinesly velkou radost, takovou vnitřní odměnu. Jaké bylo mé největší ocenění? Určitě bych zmínil a nemohl zapomenout na Evropský kruh "FRANZ KAFKA" Praha.  Získaná medaile Franze Kafky za uměleckou činnost v roce 2009, toto vyznamenání obdržel například i  Fransoa Mitterand, Miloš Forman a další. Vyznamenání mi tehdy předával prezident Prof. PhDr. Miroslav Klivar, CSc. Byl to skutečně ohromný zážitek a dodnes na vše velmi rád vzpomínám.
Co se týká úspěchu ve zmíněné mezinárodní soutěži, tak na toto své prvenství jsem samozřejmě také hodně pyšný, dokonce bych řekl, že to byl můj největší úspěch.
Jednalo se o vítězství v mezinárodní soutěži v Lucembursku, kterého se zúčastnilo 1300 prací od cca 300 umělců. Osobně jsem cenu převzal přímo v Lucembursku, v budově Jean Monet Evropské komise a gratulaci jsem přijal i od následníka trůnu. 

Jiří Poledníček - Age is minus 2
Název Vítězného uměleckého díla v mezinárodní soutěži „Age is minus 2“

Radek: To jsou ohromující úspěchy pane Jiří, moc Vám to přeji a fandím, aby přišly další úspěchy. Mimochodem článek o této mezinárodní soutěži z časopisu TOPCLASS jsem četl. Je to téměř neuvěřitelné a trochu cítím i jakousi hrdost, že tak významnou soutěž - výstavu, vyhrál někdo z naší země. Je to vysoká známka profesionality a skutečného uznání …Možná na Vás prozradím, ještě trochu více, protože jak vím, samotné vítězství ještě gradovalo a neskončilo jen …samozřejmě v uvozovkách „jen“….u samotné nejvyšší ceny, gratulovalo Vám spoustu dalších významných osobností a Vaše umělecké dílo získal v namnožené podobě, každý účastník slavnostního večera a to včetně Vašeho podpisu. Nejde nedodat, že Vaše umělecké dílo, bylo všeobecně označeno, jako jednoznačně vítězné. Slovy časopisu TOPCLASS „umělecké dílo Ing. Jiřího Poledníčka  doslova kralovalo mezi 1300 uměleckými díly od 300 top světových fotografů umělců“…… 

Jiří Poledníček
Radek: Pane Jiří… jak se po těch všech úspěších v zahraničí díváte na umělecké prostředí, lépe řečeno, podmínky v kulturní oblasti tady u nás v ČR? Co byste poradil nebo doporučil kolegům umělcům  jak být úspěšní? Pokuste se nějak srovnat či zhodnotit dobu, poměry a možnosti podle zemí z Vašeho pohledu.

Jiří: nechci být nějak negativní, ale mé zkušenosti z prezentace na výstavách v ČR nejsou dobré. Nejedná se pouze o to, že "nálada nakupovat" je velmi nízká, ale i o kvalitu toho co je prezentováno. Mé práce kupují především sběratelé umění a mám naštěstí a k mé spokojenosti několik příznivců, významných osobností či podnikatelů, kteří koupí téměř všechny mé novinky. Vystavoval a prodával jsem i v prodejní galerii Dary Rolins. Pře sto všechno u nás v ČR mi asi nejvíce chybí soutěživé prostředí, zdravý trh a větší uvědomění veřejnosti…kulturnější.  Každý umělec se snaží prosadit na vlastní pěst a to je bez potřebných kontaktů mnohdy velmi těžké. 
Chybí mi nějaké kvalitní veletrhy umění a soutěže, ze kterých by vzešli noví nadějní umělci.
Soutěže, kde by porotci z různých oborů hodnotili díla z různých pohledů. Myslím skutečné profesionály, porotce a soutěže na Evropské úrovni… 
Co se pak týká budoucnosti….Budoucnost v horizontu několika let nevidím zrovna optimisticky. Mladí nadějní umělci, mezi které se již nepočítám, to mají hodně těžké. Doufám tedy a věřím, že se snad i u nás v ČR bude časem našim umělcům více dařit…… podobně jako těm v zahraničí.

Jiří Poledníček
Radek:  trochu mi svou odpovědí připomínáte mé vlastní myšlenky a pocity. Musíme být optimisté a něco pro zlepšení sami učinit. Myslím všichni umělci  i soukromé galerie. Měli bychom jisté věci uchopit sami do rukou a více se snažit a nespoléhat na ostatní, …státní podporu směřovanou umělcům, nebudu raději komentovat….. Pane Jiří, a nyní poslední nezbytná a závěrečná otázka, kterou pokládám všem našim vzácným hostům. Podobně jako jsem se ptal Vašeho…našeho…. ?  kolegy, umělce a významného galeristy Jiřího Valeše.  
Jaký máte postoj k naší galerii - internationalartgallery.org z pohledu cesty a úsilí u nás v ČR něco změnit, podpořit české umělce a kulturu, vnímání umění širokou veřejností, výstavy na velmi navštěvovaných místech v obchodních, nákupních domech, propagace na internetu a ve světě?

Jiří: Internationalartgallery.org  je jedna z mála galerií, která se snaží oživit umění všeobecně, prodejnost a zájem veřejnosti a propagovat dobré umění. To je velmi pozitivní práce, která vyžaduje velké úsilí…… ..a líbí se mi, že se nevzdáváte.....

Radek: …stručná, ale jasná odpověď, za kterou Vám velice děkuji. Opět jste mi trochu připomněl nějaké pocity….a mohu říct, že to, že se nevzdáváme, není občas jednoduché. Přes to všechno výsledky jsou patrné a tak se radostněji pracuje.
Pane Jiří, děkuji Vám za velice poutavý rozhovor a budu se těšit na naše příští setkání. Přeji mnoho úspěchů a další krásná díla…fotografie….. a hlavně pevné zdraví.

Jiří Poledníček - Too few green 
Název díla „Too few green“

Hostem naší galerie byl Ing. Jiří Poledníček, uznávaný český umělecký fotograf, ojedinělý ve své umělecké oblasti „fotografie skla a grafická úprava“  více na  http://holoseum.cz/.

Tým Internationalartgallery.org přeje hodně dobré zdraví a další úspěchy.

3.3.2015 21:01:25 - International Art Gallery

Obrazy do bytu, sochy, plastiky, fotografie na prodej v naší celosvětové galerii umění, pomohou Vašemu interiéru pozdvihnout designovou atmosféru příjemného prostředí a současně umocní originalitu Vašeho stylu.  Prodej a nákup umělecké tvorby v naší galerii, probíhá mezi kupujícím a umělcem po vzájemné dohodě a ceny nejsou navýšené o provize. Několik rad a tipů. Umělecké dílo podtrhne v prostoru celkový design a současně umocní pocit skutečné hodnoty. Pro případný a vhodný výběr uměleckého díla se obraťte na designové odborníky, nebo na naši galerii. Rádi Vám zpracujeme grafické návrhy Vámi vybrané umělecké tvorby, obrazy, sochy, fotografie a další umění do zaslaných fotografií Vašeho interiéru. 

Obraz 1 
Dbejte na sladění barev a nebojte se uměleckých děl větších rozměrů. Umělecké dílo vytvoří příjemnou dominantu prostoru.

Obraz 2 
Barevný podklad zdi, na kterou má být umělecké dílo umístěné, podtrhnete nejen samotné umělecké dílo, ale současně dodá interiéru originální hodnotu a celistvost ještě ve větší míře. U každého uměleckého díla je potřeba dbát na celkový dojem z prostoru, který můžete ozvláštnit i svou osobní kreativitou doplňující váš vkus a fantazii.

 

3.3.2015 20:41:41 - International Art Gallery

Každý umělec, který má skutečný zájem na tom, aby se jeho umělecká díla a jeho jméno, dostalo do povědomí veřejnosti i za hranicemi naší země, by si měl uvědomit nutnost své prezentace i v cizích jazycích. Názvy uměleckých děl, monografie umělců a portfolia, které bude mít umělec přeloženy do jazyků, jako je například Angličtina, Němčina, Francouzština, Ruština a další, osloví nejen více zájemců o umělcovu tvorbu, ale posílí i umělcovou osvětu na internetu po celém světě. 

Chce-li být umělec nejen u nás, ale i v zahraničí nějakým způsobem „více viditelný“ a zajistit si svou vysokou úroveň, určitě by se měl prezentovat i v cizích jazycích. Jedná se o nejdůležitější krok, který by měl mít umělec na paměti. 

Naše galerie Internationalartgallery.org vřele doporučuje všem umělcům, ale i dalším návštěvníkům, využít překladatelské služby našich partnerů, které jsme vybrali z desítek překladatelských agentur z ČR za Vás. Chcete mít jistotu kvalitních služeb překladů textů, monografií, názvů uměleckých děl a dalších? Obraťte se s důvěrou na překladatelskou agenturu Yes Překlady, která Vám vyjde vstříc a uspokojí veškeré Vaše požadavky. Tato překladatelská agentura splňuje veškerá kritéria našeho výběru a doporučení. Pružný a flexibilní profesionální přístup za velmi přijatelné ceny. Průměrně obsahová monografie do 1 jazyku Vás nebude stát více než 300 Kč a to stojí za zvážení, být vidět po celém světě!!!  Za naši galerii doporučujeme překlady do minimálně třech jazyků.

Více informací o našich překladatelských partnerech najdete na našich webových stránkách ve spodním menu, nebo přímo na odkazu
http://www.internationalartgallery.org/cs/texty/prekladatelske-sluzby 
Pokud budete chtít oslovit překladatelskou agenturu přímo, přejděte v následujícím odkazu na web našeho partnera. http://www.yespreklady.cz/cz/
Pro připomínku bychom rádi zdůraznili, že náš partner „Yes překladatelská agentura“ nabízí ty nejlepší ceny i vzhledem ke své kvalitě, profesionalitě a pružnosti. 

Kontakt na překladatelskou agenturu YES PŘEKLADY do všech světových jazyků:

Vlajka Vlajka Vlajka Vlajka Vlajka Vlajka Vlajka


Věra Fidrovská
YES - překlady & tlumočení / Translations & Interpreting / Übersetzungen & Dolmetscherdienste
Horova 2017/12, 360 01 Karlovy Vary
Tel./Fax: 00420-353 221 053
NON STOP mobil: 00420-775 133 868 nebo 777 133 862
Email: preklady@yespreklady.cz

 

Dalším partnerem, kterého naše galerie vřele doporučuje k Vašim překladatelským službám a již jsme Vám představili v předchozím zpravodaji:

Překlady textů do jazyků:  Francouzština Angličtina Ruština

 

Překladatel a tlumočník
MUDr. Boris Ulybin
                         
kancelář č. 111
Revoluční 13
110 00 Praha1


K Vašim službám:
Tel:  + 420 776 157 772
E-mail:  ulybin.boris@gmail.com

3.3.2015 20:34:23 - International Art Gallery

Blíží se nám konec března a s tím i možnost využití našeho dárku v podobě získání „virtuální výstavy“ zdarma! Pro připomínku jak lze tuto virtuální výstavu získat jako dárek. Umělec, který si objedná do konce března, veřejnou prestižní výstavu v síti našich otevřených galeriích – největší a nejnavštěvovanější Obchodní centra v ČR a to v průběhu libovolného měsíce roku 2015, obdrží virtuální výstavu jako dárek zdarma!

Pro další informace kontaktujte:

Art manager
Petra Mudrochová

 
Email: petra@iagallery.org
Tel: + 420 730 517 406

 

3.3.2015 20:22:38 - International Art Gallery

Hledáme vhodný ateliér pro možnost nafocení několika fotografií, ze kterých chceme sestavit krátký úvodní příběh pro titulní stranu webu www.internationalartgallery.org. Hledáme slušně prosvětlený prostor, spíše větší než 3 x 3m (možnost většího odstupu záběru) v případě vybavený klasickými potřebami pro malíře nebo sochaře.

Případné fotografie nám zasílejte na radek@iagallery.org a následně se dohodneme na dalších záležitostech, termínu atd.

DĚKUJEME ZA NABÍDKY PŘEDEM

Ateliér

9.2.2015 12:17:52 - International Art Gallery

Monografie umělců přeložené do dalších jazyků je Vaše cesta k úspěchu a zviditelnění ve světě.

Přeložte si své monografie, portfolia a další texty a zviditelněte se v zahraničí.

Řada umělců se na naši galerii obrací s otázkou – Máme si monografie překládat do dalších cizích jazyků?

ANO….každý přeložený text do cizího jazyka se ve světě zobrazuje čitelněji pro vyhledávače a ty ho následně nabízí uživateli k náhledu. Již brzy se i webová galerie bude zobrazovat jako domovská stránka v cizí zemi v jejich jazyce.  Je tedy velmi vhodné mít zde na internationalartgallery.org své monografie a portfolia přeloženy do cizího jazyka, nebo více jazyků. Případní zájemci o koupi Vaší umělecké tvorby budou spíše reagovat, pokud uvidí, že informace o sobě a své tvorbě budou moci přečíst….

Doporučujeme využít k překladům textů -  služeb povolaného a skvělého člověka Borise Ulybina, který Vám přeloží jakékoliv texty do jazyků : 
 

 

Překlady textů do jazyků:  Francouzština Angličtina Ruština


Překladatel a tlumočník
MUDr. Boris Ulybin
                         
kancelář č. 111
Revoluční 13
110 00 Praha1


K Vašim službám:
Zavolejte mi na tel:  + 420 776 157 772
Pište na email:  
ulybin.boris@gmail.com

Provádím profesionální obousměrné překlady a tlumočení angličtiny, francouzštiny a ruštiny. Pokud máte zájem o soudní překlady, překlady knih a tlumočení ve všech oborech, neváhejte využít mé služby.  Překlady z lékařské oblasti, vědecké články, prezentace lékařských a zdravotnických produktů a přístrojů a další specializace provádím od roku 1971.

Svým klientům, umělcům nabízím překlady za velmi slušné ceny a na profesionální úrovni. Jazykové a lékařské univerzitní vzdělání, rodilý mluvčí ruštiny s dlouholetou praxí v západní Evropě, Itálie, Německo, Francie, Anglie, Afrika a další země.

Bohatá praxe a reference: tlumočník společnost Pechiney, společnost Renault, Spofa Dental, soudní tlumočník od r. 1981, vlastní překladatelství od roku 1998

 

9.2.2015 12:14:32 - International Art Gallery

Něco pro uměleckou inspiraci a k jídlu. Obrazy z jídla v podání Anglického fotografa „Carl Warner“

Anglický fotograf vytvořil sérii fotografií, k jejichž realizaci použil pouze potraviny. Podmořské jeskyně, lesy, pláže, slunce i vodopády za využití ovoce, zeleniny a sýrů, Vás jistě zaujme Fotograf Carl Warner pocházející z Liverpoolu vytvořil následující sérii fotografií, k jejichž tvorbě použil pouze potraviny, tzv. "FOODSCAPES" (sjednocení slov potraviny a krajiny). Jelikož dlouho Carl nedokázal přesvědčit své děti, aby jedly zeleninu, tak se v jeho hlavě zrodil nápad vytvořit jim takové jídlo, které by pro ně zároveň mohlo být i předmětem hry.

Hlavními surovinami pro tvorbu vzniklých fotografií bylo ovoce, zelenina, sýry, pečivo a další pochutiny, skládané do vrstev na předem připravených stolech o rozměrech 1,2m x 2,4m. Seskupil je do nejrůznějších rozmanitých tvarů, převážně připomínajících různé přírodní útvary - jeskyně, vodopády, louky, ale i pole a domy. Díky tomuto postupu došlo k ideálnímu zachycení požadované hloubky fotografie. 

1) V tomto lese jsou stromy z brokolice, hrášku a bazalky a cesty jsou vydlážděné kmínem. Hory jsou z chleba a nebe zdobí květákové mraky.
Carl Warner 1

2) Jedlé přísady na této fotografii inspirované italským venkovem zachycují vozík z kousků lazaní. Políčka jsou z obilí a pšenice a mráčky jsou z mozzarelly. Stromy, které obrázek dotvářejí, jsou z petržele a bazalky. Vzadu je sýrová vesnička.
Carl Warner 2

3) Tato jeskyně je tvořena plody moře a krápníky jsou z mrkve. „Kámen“ je z chleba, na dně moře jsou květáky. 
Carl Warner 3

4) Moře je vytvořeno z plátků lososa. Brambory a chleba představují skály. Lodička, která scénu doplňuje, je z hráškového lusku. 
Carl Warner 4

5) Na první pohled se nezdá, že hory jsou z chleba
Carl Warner 5

6) Kreativita je neuvěřitelná: balóny z ovoce a luštěnin, stromy z brokolice, skály z brambor, pole z klásků, kukuřice a cuket, městečko ze sýra, věž z mrkve. 
Carl Warner 6

7) Stromy jsou z kapustových listů, skály ze sladkých brambor, propast z chleba a nebe z purpurové čekanky.
Carl Warner 7

9.2.2015 11:55:03 - International Art Gallery

Nové štítky jsou opět s obrázkem, nově QR kódem a se všemi dalšími informacemi !

Tisk štítků k výstavám je zpět a o úroveň lepší, díky našemu šikovnému IT oddělení.

Znovu připomínáme, je nutné mít vyplněny všechny informace u svých uměleckých děl a profilů.

Vše pro tisk a automatické vytvoření štítků – popisků uměleckých děl je nastaveno automaticky a to včetně Vašeho telefonu pro zájemce- kupujícího.  Pokud tedy nemáte v profilu uvedený svůj telefon…je jasné, že na štítku nebude uveden.  Štítky můžete využít pro jakoukoliv výstavu i s jinou galerií, nebo kdekoliv jinde.

Snažíme se Vám opět usnadnit práci a starosti – podívejte se na své štítky a generujte jejich tisk věnováním této záležitosti pár sekund.

Jak na to? postup.

 • Jste u naší galerie registrovaní – přihlašte se:  zadejte email a heslo
 • Ve svém profilu horní menu zadejte:  štítky
 • Poté zvolte kliknutím na okénko díla, která potřebujete vystavit – štítky se Vám sami vygenerují v dalším kroku.
 • Zaškrtnete velikost štítků, a zvolte v jakém formátu chcete štítky tvořit – nebo přeposlat

1) Zvolte kliknutím ke kterým dílům, chcete štítky – vygenerovat – jednodušší už to být nemůže!
Galerie - tisk štítků krok č.1

2) Nastavte si co vše chcete na štítku mít – doporučujeme vše ponechat zaškrtnuté
Galerie - tisk štítků krok č.2

3) Hotové štítky  - nestihli jste se ani pořádně protáhnout ???? Vše máte hotové.
Galerie - tisk štítků krok č.3

9.2.2015 11:43:34 - International Art Gallery

Jak prodávat umění online, aneb umělci na internetu?

„Nejsem IT, neprogramuji ani nebloguju, jsem umělec – můžu i tak vydělávat online?“ Propagujte se na sociálních sítích, které dnes již využívá téměř každý……Prostě to zkuste!

Zkuste rozšířit své umění do online světa. Pokud jste ještě své umění neukázali na internetu, založte si blog, facebook, twitter, pinterest, uploadujte své umění a ukažte stránku svým známým a přátelům. Prezentujte se na webech s uměním a rozšiřte povědomí veřejnosti o tom, co děláte!

Ve škole Váš naučí jak tvořit umění, ale už Vás nenaučí jak své umění prodávat!!! Školní systém pak jen nepřímo utvrzuje umělce, že umění je umění a byznys je byznys. Nevědomě nabádá k tomu, že umělec není podnikatel. Není tedy divu, že řada umělců má v hlavě nastaveno, že jakmile své umění prodává, snižuje se hodnota samotného díla. Umělci ze školy dnes nechtějí prodávat své umění, chtějí, aby si jejich umění lidé prostě kupovali. Aby si vaše umění někdo koupil, musíte dělat také něco jiného než jen umění. 

Běžně tak vidíme umělce, kteří se nijak neliší od širší veřejnosti a uplatňují se v oborech, jako jsou učitelé, číšníci, skladníci i jinak podnikající osoby. Po škole jednoduše nenašli uplatnění jako umělci. Umění odsunuli na vedlejší kolej a dnes si občas o víkendu něco nakreslí nebo zazpívají. To je smutný příběh.

Nastavení psychiky obchodu s uměním je skutečně na každém z nás. Tohle nastavení, které máte v hlavě hraje velmi vysokou hru a značně ovlivňuje Váš úspěch či neúspěch. Realita je taková, že neexistuje žádné umění bez peněz. Pokud nemáte peníze, nemůžete si koupit nástroje a zásoby pro tvorbu Vašeho umění, natož kupovat zlepšovátka a reklamu pro to, abyste své umění povznesli na vyšší level……byli zkrátka více vidět.

Internationalartgallery.org je tu pro Vás. Pro umělce, kteří nejsou zrovna největší přátelé s businessem, s internetem s facebookem a dalšími sociálními sítěmi….pomáháme šířit Vaši osvětu, protože tím současně pomáháme projektům a samotné galerii. V současné době otevíráme novou etapu podpory pro umělce v podobě internetové propagace na mezinárodní úrovni – facebook, twitter, pinterest…..Nepodceňujte cestu, kterou můžete jít s námi….Sdílejte a odkazujte, pište články o sobě svých radostech o umění…..nezapomínejte na své blogy v naší galerii….vše ostatní řešíme s Vámi a za Vás…

Proč se prezentovat online? 
Rozšiřte Vaše působení !
Vzbuďte zájem o daný druh umění !
Buďte v kontaktu s Vašimi fanoušky !
Upozorňujte na Vaše blížící se akce, výstavy, prezentace !
PRODÁVEJTE UMĚNÍ !
Něco pro sebe udělejte !

9.2.2015 11:36:35 - International Art Gallery

Společně s českými umělci, kteří věnují svá díla pro dobročinné účely, pomáháme nemocným lidem a dětem z ČR ve spolupráci s nadacemi a charitativními organizacemi. Do současné doby jsme podpořili několik nemocných dětí a nadací, kterým bylo věnováno přes 500 000 Kč z výtěžků prodeje umělecké tvorby v aukcích.

 • Naše galerie se zaměřuje především na cílené projekty a přímou podporu všem, kteří ji skutečně potřebují a v tomto duchu chceme i nadále pokračovat.
 • Vyzíváme tímto české umělce, aby se do podpory zapojili s námi, formou věnování uměleckého díla.
 • Všechny umělce a věnovaná umělecká díla registrujeme a následně je předáváme organizátorům vybraných projektů na základě uzavřené smlouvy o spolupráci.

V průběhu roku Vás budeme informovat o chystaných charitativních projektech a aukcích a bude záležet jen na Vás, který si vyberete a podpoříte věnováním svého uměleckého díla.
Současně zvažujeme, že některé aukční prodeje budeme realizovat přímo pod naší záštitou společně s Vámi umělci a to na základě předem učiněného výběru vhodného projektu.

O dalším vývoji a chystaných projektech Vás budeme včas informovat v této kategorii „POMÁHÁME“

Jste nadace, nebo charitativní organizace a máte zájem o spolupráci a podporu dobročinném projektu?
Jste umělec a chcete věnovat umělecké dílo pro dobročinné účely?

Kontaktujte nás:
Blanka Horáková, BBA
Managing director, Curator
Tel.: +420 777 579 646
E-mail: blanka@internationalartgallery.org

9.2.2015 11:09:36 - International Art Gallery

Máte špatné zkušenosti s MK, zapojte se s námi do řešení otázek budoucnosti umělců a české kultury.  Níže článek – výňatek komunikace mezi MK a Internationalartgallery.org – KOPIE

Napište nám své postoje, zkušenosti, kritiku na dotace a podporu českého umění…….


From: Jovaševičová Suzana Mgr. [mailto:Suzana.Jovasevicova@mfcr.cz]
Sent: Tuesday, February 03, 2015 4:26 PM
Subject: EHP a Norské fondy - dotazník

Dotazník z MKČR k rukám jednatele Internationalartgallery.org Radoslava Novotného

Dobrý den,
v návaznosti na ukončení výzev pro podávání žádostí o grant v rámci Programu CZ06 – Kulturní dědictví a současné umění si Vás v zájmu zlepšení administrace EHP a Norských fondů v České republice dovolujeme požádat o vyplnění krátkého dotazníku, který nám poskytne zpětnou vazbu na kvalitu poskytovaných informací, hodnotící proces a celkový dopad Programu CZ06 v České republice. Text dotazníku je v anglickém jazyce a bude sdílen se zástupci z donorských zemí.  Předpokládáme, že vyplnění dotazníku Vám nezabere více než 10 minut. Uvítáme pokud využijete prostor pro zpětnou vazbu i prostřednictvím otevřených otázek.

Dotazník je dostupný na této adrese https://www.surveymonkey.com/s/ZR3FDLZ . Prosíme o vyplnění do 18. února 2015. V případě dotazů či nejasností se prosím obracejte na paní Malin Carlberg  (carlberg@cses.co.uk)

S pozdravem a poděkováním za spolupráci,

Suzana Jovaševićová
Programový manažer| Programme Manager

Odbor 58 – Mezinárodní vztahy | Dept. 58 - International Relations Department
Centrum pro zahraniční pomoc | Centre for Foreign Assistance
Oddělení přípravy a koordinace | Preparation and Coordination Unit

Tel: +420 257 044 594
E-mail:
Suzana.Jovasevicova@mfcr.cz


ODPOVĚĎ  - z Internationalartgallery.org Radoslav Novotný


Dobrý den paní Jovaševičová,
zprávu níže  prosím předejte nadřízeným a ministrovi kultury a potvrďte mi její přeposlání.

Děkuji Novotný

Je velmi statečné se ptát uchazečů, kteří žádali o dotace na podporu svých projektů, poté co jeden z největších projektů, který ČR vůbec kdy viděla, zavrhnete – dle mého názoru pouze z důvodu zastaralých schvalovacích konceptů a pohledů na současný stav české kultury a jejího ohrožení. V tom horším případě odborníci na slovo vzatí z komise MK, která zastupuje bodování a schvalování projektů, jsou spíše odborníky na historii a ne na současnost a budoucnost naší kulturní země. Natož pak pochybuju, že význam slova marketing a tržní ekonomika kulturní oblasti je jim znám. Ale aby nedošlo k nějakým zaváděcím informacím – jsou vůbec správně nastavená pravidla?

Již poněkolikáté zvažujeme žalobu na stát ČR – přesněji řečeno na MKČR, jelikož naší českou zemi s klapkami na očích, postupně předávají businessmenům ze zahraničí – především z ASIE.

Náš projekt „přiblížen umění k lidem“ má ohromné úspěchy před celým národem, umělci a širokou veřejností……

Je to výsměch všem poctivě se snažícím lidem a podnikatelům, když jsou podporovány projekty tipu….“všem všechno zdarma, všechno zaplatíme a je nám jedno že účast, či zájem veřejnosti je téměř nulový“.  O efektivnosti z pohledu rozvoje české kultury ani nemluvím……milióny se sypou do bezedné propasti „ničeho“ a co stojí za pozornost zašlapeme do země a nepodpoříme, protože je to pro chápání komise zřejmě nadlidským úkolem. Koho by trápili důsledky za pár let.

Jako největší galerie v Evropě s účastí návštěvníků nad 3 000 000 obyvatel za 1 měsíc a vydavatelé elektronického měsíčního zpravodaje Vám tímto oznamuji, že začněme hledat cestu k pozdvižení vlny odezev a kritiky na mnohdy nesmyslné postoje a podmínky  MKČR.

Budeme poukazovat na skutečnost podpořených marných projektů a dalších záležitostí, dokud se nezmění přinejmenším pravidla pro podporu umělců a projektů, které mají skutečný přínos pro všechny zúčastněné.

Není jeden měsíc, aby se na nás neobraceli soukromé galerie s žádostí o nějakou pomoc, sjednocení se proti společnému úsilí v této zemi změnit zatuchlá a nekalá pravidla, která podkopávají veškerou libou snahu zde pro české umělce a kulturu opravdu něco užitečného udělat.

V několika bodech naznačím, za co je MK kritizovatelné:

 1. neexistuje žádná strategie rozvoje kultury, např. v programovém prohlášení vlády není o tomto napsáno de fakto nic, odpovědné osoby na MK se o těchto tématech odmítají bavit na osobní schůzce s žadateli a předkladateli projektů.
 2. není možné si domluvit schůzku se zástupci ministerstva ve vyšších funkcích, asistentky své vedení zapírají, zpochybňují nutnost této schůzky, hledají jakékoliv argumenty pro naznačení nekompetentnosti těchto požadavků
 3. konkrétní dotační politika neexistuje, neexistují jasná kritéria pro hodnocení projektů, neexistuje jakákoliv smysluplná podpora v průběhu přípravy projektů, nelze žádným způsobem předvídat, které projekty budou preferovány, neexistuje zpětná vazba k odůvodnění vyřazení projektů. Na první pohled jasná zadání kritérií se při veškeré snaze a splnění 100% podmínek z pohledu předkladatelů, nakonec projeví jako zbytečně vynaložená energie.
 4. ministerstvo po řadě urgencí není schopné odpovědět na požadavek definice rozdílu mezi profesionálním a neprofesionálním uměním – přes tuto skutečnost je vůbec v ČR profesionální umění ???? jelikož v pravém významu slova, či fráze se jedná o umělce, kteří jsou schopní živit se uměním profesionálně, mají příslušné vzdělání – bavíme se tedy stále o umělcích z ČR ???
 5. vybrané projekty k financování jsou často podle našeho názoru velmi neefektivní ve smyslu poměru cena / výkon, u podpořených projektů nelze najít výraznější přidanou hodnotu oproti projektům nepodpořeným, přidělování dotací pro oblast výtvarného umění je maximálně netransparentní
 6. jakýkoliv náznak toho, že podpora výtvarného umění je spjata s tvorbou zisku (efektivity) je červeným hadrem pro úředníky ministerstva, naopak, jednoznačně ztrátové projekty s minimálním dopadem do veřejnosti jsou preferovány
 7. – ochota ministerských úředníků (až na několik vyjímek osob na nižší hierarchické úrovni) je na bodu mrazu, získat jednoznačné odpovědi na jasně položené dotazy směřující na politiku dotační podpory ministerstva je iluzorní, pracovní nasazení a vztah k organizaci zastupující stovky umělců je vysoce arogantní.

Zajímá vůbec někoho na MK, že se na český trh dováží zboží v podobě soch, obrazů – olej na plátně za ceny, kterým nemohou čeští umělci nikdy konkurovat, neboť jen materiál na výrobu uměleckých děl nakoupí dráž, než jsou prodejní ceny za zmíněné obrazy z ASIE, které u nás obchodníci prodávají?

Měsíčně dostáváme takových nabídek z Číny několik …

Budou naše děti chtít studovat umělecké školy, když se v budoucnu nikdo uměleckou „výtvarnou“ činností neuživí ???

Projekt „přiblížení umění lidem“ vše toto řeší a nabízí … široká veřejnost vnímá výstavy velmi pozitivně a nakupuje stále více uměleckých děl … samotní umělci si pomalu zvykají, že se musí o sebe postarat sami, aby je veřejnost znovu začala vnímat, protože do běžných galerií lidé již téměř nechodí … kde je podpora státu a MK pro české umělce??? V médiích slýcháme často, ale samotní umělci jsou spíše pohoršeni a znechuceni.

Na poslední  návštěvě na MK, jsem konstatoval a připomínám „víte, že už žijeme v 21 století“ ???

Nová doba vyžaduje nové přístupy, koncepty podpory a nová pravidla a nejspíše i novou komisy MKČR

Hezký den

Radoslav Novotný
Executive director
International Art Gallery  / Czech Republic
Kotykova alej 145, Lázně Bělohrad 507 81
Tel:  +420 736 688 118
Mail: radek@internationalartgallery.org
www.internationalartgallery.org

9.2.2015 11:04:16 - International Art Gallery

Dárky rozdáváme do konce března 2015 na počest oficiálního spuštění virtuálních výstav.

Od 1. dubna 2015, naše webová galerie spustí funkčnost „virtuálních výstav“, které mohou umělci vyžít pro své přednostní zviditelnění v naší celosvětové galerii a ke zvýšení prodejnosti své umělecké tvorby, před ostatními umělci.

Virtuální výstavu jako dárek, získají všichni umělci, kteří si u naší galerie do konce března 2015 rezervují výstavu uspořádanou v průběhu roku 2015 v „otevřené galerii“

Výstavy v obchodních centrech shlédne cca 300 000 návštěvníků /měsíc a z prodeje umělecké tvorby neplatí umělci již „žádné provize“

Dárek v podobě virtuální výstavy získávají umělci podle svého zařazení do galerií

Bronze – virtuální výstava na 7 dní zdarma
Silver – virtuální výstava na 14 dní zdarma
Gold – virtuální výstava na 3 týdny zdarma
Diamond – virtuální výstava na 4 týdny zdarma

9.2.2015 10:34:00 - International Art Gallery

Jiří ValešPočátky kariéry, studia pod vedením Akademických malířů, vzpomínky, výstavy v zahraničí a další postřehy života. To vše očima Jiřího Valeše, uznávaného českého galeristy a umělce v rozhovoru s Radoslavem Novotným –  internationalartgallery.org

Jiří Valeš   

Radek: nejprve bych Vám rád poděkoval za čas, který jste věnoval našemu rozhovoru a podělil se s námi a ostatními umělci o své bohaté zkušenosti a sdělil několik informací o svém životě. Jaký byl pane Jiří, Váš počátek kariéry a vůbec, jaký jste typ člověka? Co všechno Vás baví ?  Vím o Vás,  že jste poměrně uznávaný český galerista, který má v této oblasti bohaté zkušenosti a navíc vynikající malíř, uznávaný i ve světě…..To jsou dvě velké osobnosti v „jedné“  umělec a zároveň i dobrý manager….Jaké byly Vaše začátky?

Jiří: Narodil jsem se 10 dubna 1957 v Benátkách nad Jizerou. Malování a jasná představa stát se malířem mě provází od dětství.  V roce 1966 jsem začal vystavovat svoji tvorbu, 1968 úspěšně skládám talentové zkoušky na Lidovou školu umění v Mladé Boleslavi. Možnost volného přístupu do Benáteckého zámku a depozitáře muzea ovlivnila můj celoživotní zájem o přírodní vědy a historii. Po přestěhování do Jemník u Mladé Boleslavi začínám cestovat po našich historických památkách a zajímavých přírodních lokalitách. První samostatné odchovy exotických i užitkových zvířat.  Objevuji  okrasné  rostliny, jejich sbírání a pěstování se stalo mým největším koníčkem. První cesty do zahraničí, trempování, hudební koncerty. Na vojně v Písku mimo stovek skic a portrétů první  olejomalby, po návratu z vojny jsem pár roků jezdil motocyklové závody trial. Roku 1982 jsem vstoupil do svazku manželského, narodil se syn Martin, který se po ukončení výtvarné školy Václava Hollara sám stává výtvarníkem.

Radek: Je vidět, že Vás krása přitahuje nejen v uměleckém světě, ale i příroda, cestování….To je velmi krásné, sám jsem také hodně jezdil s bratrem na vandry, přespával pod širákem a cestování všeobecně po světě je velmi lákavé….. Co zrovna Vás přivedlo na dráhu umělce přes skutečnost, že studium v umělecké oblasti přišlo spíše později a co jste pro to učinil?……

Jiří: Po ukončení základní školy jsem neměl žádnou šanci dostat se na výtvarnou školu, vládnoucí komunistická strana dobře hlídá, kdo může co dělat. Po vyučení nastupuji do zaměstnání. V roce 1980 jsem si dal termín - deset let na to stát se profesionálním výtvarníkem a to v rámci možností, kterou tato doba dávala. Vstupuji do výtvarné skupiny v Mladé Boleslavi a při  OKS se začínám učit výtvarné řemeslo. Pod vedením více jak deseti akademických malířů jsem prošel desítky plenérů, školení a seminářů, kde jsme se učily všechny výtvarné techniky. Roku 1988 jsem udělal přijímačky na výtvarnou konzervatoř v Praze pod vedením Ak. malířů V. Palečka, J. Šafránka, Z. Kašpara, po třech letech školu úspěšně dokončuji. Díky 17. listopadu již nic nebrání vstoupit na cestu profesionálního výtvarníka. Stal jsem se spoluzakládajícím členem Sdružení výtvarníků. Jeden rok soukromě studuji na Akademii výtvarných umění u Ak. malířky J. Svobodové malba aktu.  1993 jsme společně s manželkou zahájily provoz soukromé galerie u Mladé Boleslavi.

Radek: je vidět, že jste skutečně o studia usiloval a nakonec jste si cestu našel…učit se od Akademických umělců je jistě velmi dobrá volba a inspirace současně. Takže Vaše výstavy  pane Jiří, na sebe nenechaly dlouho čekat?

Jiří: Od roku 1986 jsem započal pravidelně vystavovat a do dnešní doby je to 90 společných a 57 samostatných výstav. V mé tvorbě se během let objevila všechna témata, ale již patnáct let se věnuji jen olejomalbě a to nočních vedut měst. Počet mnou malovaných starých historických center evropských měst dnes přesáhl počet 150. Všechny výstavy, které jsem uskutečnil se povedly a každá přinesla něco pozitivního pro další práci. Letmou vzpomínkou - galerie DWO Praha -na vernisáži hrálo Šlapeto - prestižní galerie Petra Brandla Praha na vernisáži  Š. Rak, A. Strejček - galerie Radost Kladno  na vernisáži  P.Rezek - Galerie Templ Mladá Boleslav vernisáž se protáhla skoro na tři hodiny hrál a mluvil Pepa Fousek…..tolik krásných večerů….

PODVEČERNÍ PAŘÍŽ - Jiří Valeš
PODVEČERNÍ PAŘÍŽ  Jiří Valeš

Radek: vzpomínky na krásná setkání v nás zůstávají. Sám také rád vzpomínám na zajímavá setkání s kolegy umělci a zajímavými osobnostmi….Co dále? Jak jste se dostal se svou tvorbou do zahraničí a bylo složité uspořádat či dohodnout výstavu v cizí zemi?

Jiří:  Prezentace v zahraničí je problematická. Sám výtvarník nemá skoro šanci. Měl jsem štěstí na lidi, které má tvorba oslovila a vyzvali mě ke spolupráci. Takto jsem společně vystavoval v Rakousku, Slovensku, USA, Belgii, Kataru, Itálii.  Slova galeristů v cizině „já bych vás okamžitě do své galerie vzala, ale nevydržela bych s našimi umělci“ „já vás nemůžu vzít, brala bych tak práci našim“ mluví za své.  Ale ono to zase tak moc nevadí, co se týká do počtu galerii jsme v Evropě  skoro velmocí a mnoho cizinců si obrazy od nás odváží. Podle vyjádření několika galeristů, kam mé obrazy během těch let putovaly, jsem  zjistil, že už je mám skoro po celém světě.

Jak jezdím po Evropě za náměty, tak samozřejmě sleduji i výtvarnou scénu daného státu a místní galerie. Mám pocit, že se vlastně možnosti tvorby a prezentace českých a zahraničních umělců vůbec neliší.  Dokonce bych si dovolil tvrdit, že na tom jsou naši výtvarníci s možnostmi prezentace své tvorby o malinko lépe.

PRAHA - Jiří Valeš
PRAHA Jiří Valeš

Radek:  na toto musím reagovat a souhlasit i nesouhlasit. Bezpochyby je naše česká zem a náš národ, velmi kulturně založen. Máme bohaté tradice, dějiny, historii, krásné zámky a hrady…spoustu zajímavých umělců…..jen dle mého vnímání se nám poněkud vzdaluje rychle měnící se doba a podmínky…..veřejnost a zvyky se rychle mění…..

Jiří:  Umělci a tady myslím všichni umělci…… herec, zpěvák, spisovatel nebo malíř jsou více vnímaví na reakce svého okolí a na energie proudící kolem nás. Výtvarník může jen tvořit dle svého vnitřního pocitu a takto oslovit podobnou skupinu lidí a s tou souznít. Nemůže žádat po divákovi, aby si našel dalším studiem cestu k jeho tvorbě. Tvorba se stává Vaší seberealizací, životním stylem kde, vše co děláte je propojeno v jeden celek. Je v podstatě na Vás, co a jak malujete, ale má z toho být cítit volná ruka a energie. Tady použiji slova M. Horáčka „ umělec tvoří pro to, aby oslovil svojí tvorbou další lidi….. tvrdí-li, že ne…. lže a nebo není umělec“ 

Od malířů, které jsem v životě potkal a kteří patřili ještě k té generaci umělců co se na Akademii učili poctivé řemeslo, jsem si  vzal za své tři pravidla  - ani den bez čárky­ – na hodinkách času je napsáno teď, ne až pak – pokora. Umělecký vzor, který bych mohl konkrétně jmenovat, jsem nikdy neměl, ale je zde pár desítek malířů, kde jsem čerpal inspiraci, jak se v této nádherné profesi pohybovat. Výtvarné umění je v první řadě řemeslo.Jjak se ho naučíte, tak získáte svobodu pro vlastní tvorbu. Pro mě to byla vždy klasická malba šerosvitu.

Radek: je cítit z Vašich slov, že cestování a umění jde ruku v ruce…..hodně čerpáte inspiraci z cest, máte tedy všeobecný přehled a dokážete porovnat podmínky umělců v naší zemi a zahraničí….

Ve Vašich obrazech často ztvárňujete města, ulice, domy s různou architekturou…..

Jiří: V malování stále pracuji na projektu Evropská města. Z každého státu mám v plánu malovat alespoň jedno město. U ateliéru buduji velkou okrasnou zahradu, kam jsem umístil svou sbírku rostlin, která čítá pár stovek druhů.

Radek: tak Vám budu držet palce, aby se stále dařilo a vše Vám vzkvétalo…Jak zahrada, tak Vaše umělecká tvorba….Nyní bych se rád zeptal….jak vidíte budoucnost nejen svou, ale celkově, za všechny umělce…vývoj situace v uměleckém světě a výstavách……v dnešní moderní době plné změn a internetu, spěchu…

Jiří: Jakou dávám českým umělcům šanci je otázka velice těžká a je ji potřeba rozdělit. Poznal jsem během let pár stovek našich i zahraničních malířů, herců, zpěváků a mnoho dalších profesí v kultuře.  Ty úspěšné spojuje jen jedna věc a to je maximální pracovní  nasazení  ve své profesi.  Já sám pracuji každý den 16 hod, když je Vám práce  koníčkem není to problém. Každý však takto žít nechce  a maluje pro radost z vlastní tvorby a má samozřejmě plno šancí prezentovat svoji tvorbu. Záleží jen na něm. Další částí je podpora výtvarníků. Od státu je bohužel nulová. Pro začátek by stačilo uzákonit možnost pro kupujícího dát si obraz do nákladů. Fantastickou práci pro nás výtvarníky však dělají „soukromé galerie“, bez nich by umění v této zemi zmizelo.

Radek: velice krásně jste odpověděl…moc si Vás vážím pane Jiří….je vidět, že máte srdce i rozum na správném místě a že se neustále snažíte tvořit, pracovat….neusínáte na vavřínech a stále usilujete o posun vpřed. Přes skutečnost, že by se mohlo zdát, že to nemáte již zapotřebí, jelikož jste dosáhl krásné úspěchy a výsledky nejen ve své tvorbě, ale i v soukromém životě…..Jestli mohu ještě poslední otázku…..Jak vnímáte například naší galerii…internetovou podporu umělcům a výstavy před širokou veřejností v Obchodních domech s projektem „přiblížení umění k lidem“ a pomoc českým umělcům v účinné propagaci a prodeji jejich tvorby???

Jiří: Činnost iagallery.org  již sleduji od samého začátku. Spojení výstav určených pro širokou veřejnost a internetu nemá chybu. Velké plus je, že Vaši tvorbu poznají i lidé, kteří do klasických galerii nikdy nechodí a vlastně je můžeme takto navést i do těchto prostor.  Pracuji na projektech výstav tak dva roky, takže  první kolekci na výstavu jsem dal dohromady až v roce 2014. Přesto že mám za sebou teprve tři výstavy, mám pocit, že pro naši komunitu výtvarníků má tento způsob prezentace velkou budoucnost. A to, že máte možnost potkat osobně zájemce o Vaši tvorbu  velice pomáhá v naší další  práci.

Radek: Děkuji za určitou duševní podporu naší práce a snažení….. určitě se i naše galerie bude nadále snažit rozvíjet a neusínat na vavřínech…… Pane Jiří, díky za příjemný rozhovor a přeji Vám i  blízkým hodně úspěchů a zdraví a budu se těšit na další setkání s Vámi….

Za tým internationalartgallery.org děkujeme našemu vzácnému hostu, Jiřímu Valešovi, za příjemný rozhovor a přejeme hodně úspěchů.

19.1.2015 11:34:16 - International Art Gallery

Všem umělcům děkujeme za účast a zaslání správných odpovědí. Soutěž vznikla na základě podkladů deníku „I Dnes – Kultura

Výherci prestižní výstavy s naší galerií se stávají
1. místo: Jan Kraváček
2. místo: Libor Mičkal
3. místo: Hana Čermáková

GRATULUJEME VÝHERCŮM !

Soutěž o výhru prestižní výstavy s naší galerií, nebyla z pohledu „znalostí“ světových malířů vskutku jednoduchá, avšak pro znalce používání internetu např. vyhledávání na GOOGLE pomocí vloženého obrázku, pomineme- li čerstvost zprávy z tohoto deníku, uvedeného i na internetu, byla poměrně lehce zvládnutelná.

Správné odpovědi ze soutěže:
1.Willem de Kooning - Woman III
2.Gustaf Klimt - Adele Bloch Bauer I
3.Vincent van Gogh - Dr. Paul Gachet
4.Francis Bacon - Tři studie Luciana Freuda(je to ten prostřední)
5.Auguste Renoir - Bal du Moulin de la Galette
6.Pablo Picasso - Chlapec s dýmkou
7.Edvard Munch - The Scream (výkřik)
8.Jasper Johns - Flag(vlajka)
9.Pablo Picasso - Nahá v sochařském ateliéru (Zelené listy a busta)
10.Paul Cézanne - Hráči karet
11.Jackson Pollock - No. 5 (1948)
12.Pablo Picasso - Snění
13.Barnett Newman - Black Fire

ŠKOLA INTERNETU – NAUČTE SE OVLÁDAT INTERNET

Jako tip pro další schopnost využívání internetových služeb, bychom rádi všechny umělce uvědomili v malém návodu, jak na to:

 • krok – otevřete si vyhledávač GOOGLE a v navigačním menu zadejte „obrázky“
 • krok – jak se dostat k podmenu „obrázky“ – zadejte do pole hledat nějaké klíčové slovo, např. obrazy….GOOGLE prohlížeč Vám nabídne textové stránky s obsahem klíčových slov „obrázky“ poté klikněte v horním menu na „obrázky“ a zobrazí se Vám stránka s různými obrázky.( vedle též kolonky „videa, internet, mapy…“
 • krok - minimalizujte webový prohlížeč tak, aby jste částečně viděli svou plochu PC – kde ji mte připravené obrázky, které se chystáte hledat.
 • krok - levým tlačítkem chytněte obrázek na Vaší ploše PC a v přidržení obrázku, přetáhněte do pole vyhledávání na GOOGLE….
 • krok – vyhledávač GOOGLE Váš obrázek příjme a na internetu vyhledá všechny shody.
 • krok – v nabídce GOOGLE vyhledáte požadované informace.

Obrázkový postup
A) vyhledávač GOOGLE - obrázky
Hledání obrázků podle google

B) Otevřít GOOGLE – obrázky v menu vyhledáváče – na obrázku podtrženo červeně
Hledání obrázků podle google

C) Vložte obrázek ze své složky – do vyhledávače GOOGLE
Hledání obrázků podle google

13.1.2015 12:05:15 - International Art Gallery

Objevte s naší galerií moderní způsob unikátních výstav v nejhezčích a nejnavštěvovanějších Obchodních Centrech v ČR a představte svá umělecká díla tisícům návštěvníků a potencionálních zájemců o koupi. Počátkem nového roku 2015 jsme pro Vás rozšířili nové možnosti uspořádání prestižní výstavy v dalších krásných a hojně navštěvovaných Obchodních Centrech.

Připravili jsme pro Vás souhrn výstavních míst, které jsou Vám k uspořádání výstavy od letošního ledna k dispozici.

Nově otevřená místa:

Ostrava Nová Karolína – moderní a jedno z nejkrásnějších OC v ČR
Vystavní místo OC Ostrava Nová karolína

Olomouc Šantovka – nově otevřené moderní a nádherné OC téměř v srdci Olomouce
Olomouc Šantovka nové otevřené moderní a nádherné OC

Brno LETMO – designově nejunikátnější OC v ČR s vysokou popularitou na jižní Moravě
Brno LETMO – designově nejunikátnější OC v ČR

Praha EDEN – oblíbené OC s dlouholetou tradicí a vysokou návštěvností
Praha EDEN – oblíbené OC s dlouholetou tradicí

Hradec Králové EUROCENTER – tradiční OC v Novém designovém pojetí – výstavy probíhají na skleněném mostě.
Hradec Králové EUROCENTER – tradiční OC v Novém designovém pojetí

A další a další dnes již pro nás tradiční, unikátní a hojně navštěvovaná OC jako jsou Praha PALADIUM, Slovanský dům, SYKORA home, Liberec FORUM, Karlovy Vary, Plzeň, Hradec Králové, Olomouc CITY ...

Veškeré další informace najdete na zde

Máte- li zájem o uspořádání smysluplné a účelné výstavy Vaší umělecké tvorby neváhejte nás oslovit. S uspořádáním výstavy Vám pomůže a poradí Art Manager InternationalArtGallery.org
Petra Mudrochová
Tel: 730 517 406
Email: petra@iagallery.org

Mapa výstav pro snadnější orientaci
Mapa výstavních ploch InternationalArtGallery 2015

13.1.2015 11:45:05 - International Art Gallery

Stále sledujeme vývoj trhu s uměním v ČR a máme pro Vás potěšující zprávy z našich výstav. V průběhu roku 2014 jsme zaznamenali celkový vzestup zájmu o nákup umělecké tvorby a to především na našich výstavách v Obchodních Centrech o 25%, ale i na nově spuštěném webu naší galerie a to až o 70%. Jistě jste si všimli, že náš prodejní web je ve zcela novém marketingovém pojetí a neúčtujeme žádné provize z prodeje umělecké tvorby. Tato skutečnost se zalíbila nejen Vám umělcům, ale především kupujícím, kteří nemusí platit zbytečné provize galerii. Chceme Vás ujistit, že v tomto duchu budeme nadále pokračovat a naše služby pro všechny uživatele „umělce i návštěvníky“ obohatíme brzy o další technická řešení a usnadnění.

Naší cílem pro rok 2015 bude otevření nových výstavních ploch v nejkrásnějších OC, zaměření pozornosti na znovu zahájení provozu dalších jazykových mutací „průběh ledna“ a znovuspuštění naší celosvětové v ostatních zemích a investice do podpory internetové propagace. Vaše spokojenost a co největší prodejnost umělecké tvorby, jsou našim hlavním cílem.

13.1.2015 11:41:38 - International Art Gallery

Vážení umělci, obnovte si své profily a prezentace v naší galerii, abyste mohli nadále využívat naší webové podpory v prodeji své umělecké tvorby nejen u nás v ČR ale i zahraničí a neztratili jste krok s moderní dobou. V zahraničí, ale i u nás v ČR se začíná stále více vyrovnávat poměr prodeje umělecké tvorby přes kvalitní webové galerie a kamennými galeriemi. Zájemci o uměleckou tvorbu mají především na internetu velký výběr a snadné srovnání služeb i cen umělecké tvorby. Naše galerie nabízí určitou záruku výběru umělecké tvorby ve 4 úrovních a již dnes jsme největší Evropskou internetovou galerií, která podporuje umělce i v celosvětové elektronické propagaci.

S prezentací Vaší umělecké tvorby a užitečnými informacemi Vám poradí naše Art Web Managerka

Michaela Novotná
Tel: 734 230 222
Email: michaela@iagallery.org